مصرف خودسرانه “آنتی هیستامین” در بهار ممنوع

2014-02-17_005447

مصرف خودسرانه “آنتی هیستامین” در بهار ممنوع مصرف خودسرانه “آنتی‌هیستامین” برای درمان آلرژی بهاره به هیچ وجه توصیه نمی‌شود و عوارضی از جمله خواب‌آلودگی و عدم تمرکز به همراه دارد. بابک سعیدی عضو انجمن متخصصان ...

مصرف خودسرانه “آنتی هیستامین” در بهار ممنوع

مصرف خودسرانه “آنتی‌هیستامین” برای درمان آلرژی بهاره به هیچ وجه توصیه نمی‌شود و عوارضی از جمله خواب‌آلودگی و عدم تمرکز به همراه دارد.
بابک سعیدی عضو انجمن متخصصان گوش، گلو وبینی  با بیان اینکه” آلرژی” یک واکنش ایمنی بدن نسبت به آنتی‌ژن‌های موجود در محیط است اظهار داشت: آلرژی‌ها به دو نوع فصلی و غیر فصلی تقسیم می‌شوند که فرم” آلرژی بهاره” مربوط به آلرژی‌های فصلی است.
وی افزود:” آلرژی بهاره” معمولاً به علت گرده‌های گل و گیاه ایجاد می‌شود که این گرده‌ها از طریق تنفس وارد بدن و موجب واکنش ایمنی شدید دربدن فرد می‌شود.

وی اضافه کرد: مهمترین علامت‌های آلرژی، عطسه، آبریزش بینی، قرمزی چشم، گرفتگی گوش، بینی وسرفه است لذا مهمترین درمان این عارضه هم پیشگیری است.

این متخصص گلو و بینی تصریح کرد: افراد حساس نبایدخود را در معرض آنتی‌ژنها قرار دهند و در صورت ابتلا نباید از دارو‌هایی مانند آنتی هیستامین برای برطرف کردن علائم آن استفاده کنند.

وی گفت: افرادی‌که آلرژی شدید دارند و به آنتی هیستامین جواب نمی دهند می‌توانند از اسپری کورتیکو استروئید استفاده کنند.

ساعدی همچنین گفت: مصرف خودسرانه آنتی هیستامین‌ها به هیچ وجه توصیه نمی‌شود زیرا این دارو برای بیمارانی که به مشکلات چشمی مبتلا هستند، اختلال چشمی و درافراد سالمند به خصوص مبتلایان به پروستات که احتباس ادراری ایجاد می‌کند، همچنین خواب آلودگی وعدم تمرکز از عوارض این دارو است.

:: خبر اینترفر از باشگاه خبرنگاران

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.