همه برنامه‌های تلویزیون در نوروز ۹۳

Television

شبکه‌های مختلف تلویزیون برنامه‌های مختلفی برای نوروز در نظر گرفته‌اند که از جمله آنها سریال‌ها، فیلم‌های سینمایی، مجموعه‌های مستند، مسابقه و … است. نشست خبری «علی بخشی‌زاده» مدیر شبکه دو سیما و مسئول پروژه‌های نوروزی ...

شبکه‌های مختلف تلویزیون برنامه‌های مختلفی برای نوروز در نظر گرفته‌اند که از جمله آنها سریال‌ها، فیلم‌های سینمایی، مجموعه‌های مستند، مسابقه و … است.
نشست خبری «علی بخشی‌زاده» مدیر شبکه دو سیما و مسئول پروژه‌های نوروزی تلویزیون صبح امروز۶ اسفند ۹۲ با حضور نمایندگان رسانه‌های جمعی برگزار شد.

وی با بیان اینکه امسال پخش ویژه برنامه‌های نوروزی از ۲۷ اسفندماه آغاز می‌شود و تا ۱۵ فروردین سال ۹۳ ادامه می‌یابد، ادامه داد: با توجه به اینکه روایت دوم تاریخ شهادت حضرت فاطمه(س) مصادف با ۱۵ فروردین ماه است، شبکه‌های تلویزیونی موظف هستند تا روز ۱۳ فروردین ماه پخش سریال‌های خود را به پایان برسانند.

بخشی‌زاده تصریح کرد: امسال شبکه یک سیما سریال‌های پایتخت ۳ و طنز هله هوله را در نظر گرفته که پایتخت هر شب ساعت ۲۲:۱۵ به روی آنتن می‌رود و تکرار آن نیز در ۲ نوبت ساعت‌های ۱:۳۰ بامداد و ۱۵ روز بعد پخش می شود. شبکه دو سیما نیز مجموعه خوب، بد، زشت را تدارک دیده و دو مجموعه قند و پند و کلاه قرمزی هم از این شبکه پخش می‌شوند. خوب‌، بد، زشت هر شب ساعت ۲۱:۳۰ پخش می‌شود و در دو باکس ۲ بامداد و ۱۴ روز بعد تکرار می‌شود.

وی افزود: مجموعه‌های روزهای بد در و طنز آیتمی کرکره نیز مجموعه‌های شبکه سه سیما هستند که روزهای بد در، ساعت ۲۰:۴۵ روانه آنتن می‌شود و تکرار آن ساعت ۲۴ و ۱۶ روز بعد است.  شبکه تهران نیز ما فرشته نیستیم را برای نوروز ۹۳ تدارک دیده است که ساعت ۲۳:۱۵ با تکرار ساعت ۱۹ روز بعد پخش می‌شود.

بخشی‌زاده گفت: شبکه چهار سیما با سریال خارجی به استقبال نوروز می رود و شبکه قرآن و معارف سیما هم دو مجموعه گوهر جان و مثل من، مثل تو را روانه آنتن می‌کند.

همچنین شبکه تماشا نیز در ایام نوروز سریال پایتخت ۳ را تکرار می‌کند و مجموعه‌های معلم، آب پریا، زورو، مسافران، شام و آوای باران را هم به روی آنتن می‌برد.

پخش ۱۲۶ فیلم در نوروز/ ۱۷ فیلم جدید سهم سینمای ایران

بخشی‌زاده در بخش دیگری از مراسم به فیلم‌های سینمایی تلویزیون در نوروز ۹۳ اشاره کرد و اظهارداشت: شبکه‌های یک، دو، سه، چهار، تهران و نمایش در ایام نوروز هر روز یک فیلم جدید اعم از داخلی یا خارجی پخش خواهند کرد. همچنین حداقل ۱۸ فیلم سینمایی انیمیشن جدید از شبکه‌های دو، تهران و پویا به مخاطبان عرضه خواهد شد.

وی با بیان اینکه همه ژانرهای سینمایی در انتخاب فیلم‌ها لحاظ شده‌اند، عنوان داشت: در این میان ۲۸ فیلم تلویزیونی تولید شبکه‌های سیما و مرکز سیمافیلم هستند. ۱۷ فیلم هم از سینمای ایران انتخاب شده که اسامی آنها هنوز نهایی نشده است. ۴۵ فیلم داخلی داریک و ۱۲۶ فیلم جدید خارجی که برای اولین بار پخش می‌شوند. امسال حدود ۳۶ درصد از فیلم‌ها ایرانی هستند. حوض نقاشی، ضد گلوله، آزمایشگاه، پسرآدم، دختر حوا از جمله فیلم‌های ایرانی هستند و ۱۲ سال بردگی نیز یکی از فیلم‌های خارجی روز و برنده اسکار است که تلویزیون آن را پخش می‌کند.

:: خبر اینترفر از فارس

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.