پرونده جنجالی شکنجه « بنفشه » زن ایرانی در اروپا

2014-02-25_165147

پرونده جنجالی شکنجه زن ایرانی در اروپا زن جوان ایرانی که در برلین آلمان از سوی مرد آشنا هدف حمله وحشتناکی قرار گرفته بود از سوی بازپرس ویژه قتل تهران، احضار شد. به گزارش روز ...

پرونده جنجالی شکنجه زن ایرانی در اروپا

زن جوان ایرانی که در برلین آلمان از سوی مرد آشنا هدف حمله وحشتناکی قرار گرفته بود از سوی بازپرس ویژه قتل تهران، احضار شد.

به گزارش روز سه شنبه  شبکه ایران، عامل این اقدام جنون آمیز که جنجال ساز شده بود با ترک خاک آلمان فراری شد تا این که با انتشار عکس و خبر جنایت خونین وقتی به ایران آمد از سوی پلیس دستگیر شد.

روز ۳۰ اکتبر سال ۲۰۱۲ میلادی- ۹ آبان ماه سال ۹۱– ماجرای وحشتناکی در آپارتمان کوچک مادر و دختری ایرانی در محله «شوند برگ» برلین رخ داد.

شرح ماجرا: مردی انتقامجو که یک ماه می شد از «بنفشه» جدا شده بود به این خانه رفت، دخترک ۱۰ ساله را در اتاقی با دست و پاهای بسته زندانی کرد سپس زن وحشتزده را هدف یکی از هولناک ترین شکنجه ها قرار داد و نه تنها چشمانش را کور کرد بلکه اعضای بدن و صورتش را هدف ضربات چاقو قرار داد و وی را نیمه جان و خون آلود رها کرده و پا به فرار گذاشت.

بنفشه که هنوز می توانست ناله کند در حالی که دخترش با شنیدن جیغ های وی به اغما فرو رفته بود از سوی یک دوچرخه سوار که از پشت پنجره طبقه اول ساختمان ناله های بنفشه را شنیده بود از مرگ حتمی نجات یافت اما صدمات ناشی از این انتقامجویی بی رحمانه به اندازه ای زیاد بود که پلیس آلمان در سطح گسترده ای به تعقیب مرد آشنا که «امید» نام داشت و با وجود تولد در بغداد به همراه خانواده اش سال ها در ایران زندگی کرده، سپس مقیم آلمان شده بود پرداخت.

«امید» خاک آلمان را ترک کرده و هیچ ردپایی از وی در دست نبود، مطبوعات خارجی عکس این مرد فراری و بنفشه را انتشار دادند و گروه ترجمه شوک روزنامه ایران نیز روز ۲۱ آبان ماه سال ۹۱ جزئیات سرنوشت زن ایرانی با عکس «امید» را در سطح ایران انتشار داد.هیچ کس نمی دانست مجرم فراری در کجای جهان زندگی زیرزمینی دارد و هنوز هیچ شکایتی در دستگاه قضایی ایران و نزد پلیس صورت نگرفته بود تا این که یک مرد از آشنایان «امید» که جزئیات حادثه را در شوک روزنامه ایران خوانده بود با پلیس آگاهی تهران تماس گرفت و ادعا کرد «امید» از ترکیه به ایران آمده و بعد از چند روز که در ارومیه بود سوار بر اتوبوس راهی تهران شده است.

این مساله کافی بود تا پلیس آگاهی پایتخت با دستور بازپرس سپیدنامه از شعبه ۱۰ دادسرای امور جنایی تهران وارد عمل شده و «امید» که سوار بر اتوبوس با خیالی آسوده می خواست به تهران رفته و نزد بستگانش باشد ساعت چهار عصر ۲۶ آبان ماه سال ۹۱ دستگیر شد.

«امید» که از سرعت عمل پلیس تعجب کرده بود در بازجویی ها به افسر پرونده گفت: بنفشه همسرم است، وقتی رفتارهایش تغییر کرد و خواست جدا شویم احساس کردم پای مردی در میان است به خاطر همین تصمیم گرفتم از وی انتقام بگیرم و دست به این کار زدم و بعد فرار کردم.با دستور بازپرس سپیدنامه، مجرم فراری در خاک آلمان روانه زندان شد و تحقیقات ادامه پیدا کرد تا پرونده به مرحله صدور قرار مجرمیت رسید.

بازپرس جنایی تهران برای این که عمق حادثه مشخص شده و صدمات بنفشه با معاینه در پزشکی قانونی تهران تحت تجزیه و تحلیل علمی و کارشناسی قرار گیرد تا میزان و چگونگی مجازات مشخص شود، در اقدامی برون مرزی این زن را به خاک ایران احضار کرد.

بنابر این گزارش، یک مقام آگاه گفته است بنفشه در تماس با دادسرا و پلیس عنوان داشته حاضر است به ایران بیاید و خواستار اشد مجازات برای عامل حمله وحشت آور شده است.

:: خبر اینترفر از پارسینه

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.