سرقت بزرگ آثار هنری از موزه ملی کوبا

2014-03-02_110705

اعلام با تاخیر کوبا به ˈسرقت بزرگˈ آثار هنری از موزه ملی این کشور   دولت کوبا ضمن اعتراف به سرقت رفتن چندین آثار هنری مهم موزه ملی هنرهای زیبای این کشور در هفته گذشته، ...

اعلام با تاخیر کوبا به ˈسرقت بزرگˈ آثار هنری از موزه ملی این کشور
  دولت کوبا ضمن اعتراف به سرقت رفتن چندین آثار هنری مهم موزه ملی هنرهای زیبای این کشور در هفته گذشته، برای یافتن آنها خواستار همکاری بین المللی شد.

به گزارش اروپاپرس، شورای ملی میراث فرهنگی کوبا با صدور بیانیه ای اعلام کرد: در این سرقت که در انبار موزه ملی رخ داد، قفل و درب انبار شکسته نشده است از این رو نمی توانند زمان دقیق سرقت را مشخص کنند.

براساس بیانیه این شورا، سارقان دور تابلوها را بریده و سپس چارچوب ها را به طور منظم در جای خود قرار داده اند. در این بیانیه اعلام شده که بخش بزرگی از آثار ربوده شده متعلق به ˈهنر کوباییˈ – زمانی که آن را با نام ˈتغییر قرنˈ می شناسند؛ (بین قرن ۱۹ و ۲۰ میلادی)- است. بیشتر آثار سرقت شده از نقاشی های ˈلئوپولدو رومانیاچˈ است.

براساس گزارش شورای ملی میراث فرهنگی کوبا، تعداد آثار به سرقت رفته همراه با مشخصات و عکس های آنها در اختیار مقام های مربوطه در داخل و خارج از کشور قرار داده شده است تا موزه ها، گالری ها و ارگان های حراج و فروش آثار هنری از سرقت آثار آگاه باشند.

*خبر اینترفر به نقل از ایرنا *

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(2 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.