پروفسور سمیعی:وزارت علوم باید مهمترین وزارتخانه کشور باشد

Pr.M.S

  پروفسور مجید سمیعی رییس فدراسیون جهانی انجمن جراحان اعصاب گفت: برای قرار گرفتن در زمره کشورهای برتر جهان در زمینه علم و دانش باید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مهمترین وزاتخانه کشور باشد. وی ...

  پروفسور مجید سمیعی رییس فدراسیون جهانی انجمن جراحان اعصاب گفت: برای قرار گرفتن در زمره کشورهای برتر جهان در زمینه علم و دانش باید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری مهمترین وزاتخانه کشور باشد.

وی روز یکشنبه۱۱اسفند در بیست و هفتمین جشنواره بین المللی خوارزمی که در محل سالن اجلاس سران برگزار شد ، گفت: توجه به علم در تک تک خانواده های ایرانی بسیار قوی است و باعث شده تعداد زیادی از جوانان ما در تحصیلات موفق شوند و خود را در سطح بین المللی مطرح کنند.

وی ادامه داد: وظیفه ما در این زمینه این است که سعی کنیم امکانات جوانان را برای ادامه تحصیلات بیشتر کنیم.

سمیعی پیشنهاد کرد که جوانان در شروع به تحصیل در دانشگاه و تا قبل از اتمام تحصیلات کار علمی انجام دهند و برای آنها بعد از سال اول دانشگاه برنامه تحقیقاتی در نظر گرفت .

این پروفسور جراح مغز و اعصاب گفت: سنین ۲۰ تا ۲۱ سالگی زمانی است که مغز آمادگی فراگرفتن مشکل ترین مسایل را دارد و اگر در آن زمان به دانشجویان برسیم و برنامه تحقیقاتی برای آنها بریزیم آنها دیگر عاشق علم و دانش می شوند و تا آخر عمر به دنبال آن می روند.

سمیعی با اشاره به سخنان رییس جمهوری گفت: دکتر روحانی در سخنان خود اعلام کردند که ایران این آمادگی را دارد که جزو ۱۰ کشور مهم اقتصادی جهان باشد. من مطمئنم که رییس جمهوری خوب می دانند زمانی کشور می تواند به این مقام برسد که جزو ۱۰ کشور بهتر جهان در عرصه علم و دانش باشد.

وی ادامه داد: اگر راه کسب علم و دانش را برای جوانان فراهم کنیم و در کشور امکاناتی ایجاد کنیم که جوانان بتوانند کارهای تحقیقاتی انجام دهند می توانیم از رفتن آنها به کشورهای خارجی جلوگیری کنیم.

سمیعی مهمترین چالش جوانان را موقعیت آنان بعد از تحصیلات دانشگاهی عنوان کرد و گفت: هدف باید این باشد که مراکز علمی تحقیقاتی در کشور ایجاد کنیم که ارزش آنها بالاتر از مراکز علمی تحقیقاتی اروپا و آمریکا باشد.

سمیعی به مرکز علوم اعصابی که خود در کشور طراحی کرده است، اشاره کرد و گفت: برای مثال سطحی که من برای این مرکز در نظر گرفته و نقشه آن را طراحی کرده ام بالاتر از مرکز علوم و اعصابی است که در آلمان و پکن ایجاد کرده ام.

*خبر اینتر فر به نقل از ایرنا*

5/ 3٫50

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(2 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.