نمایش « فیلم نوح » در چند کشور ممنوع شد

2014-03-07_020458

چند کشور عربی از جمله  قطر، بحرین و امارات متحده عربی به شرکت پارامونت اطلاع دادند فیلم «نوح» را در کشورهای خود اکران نخواهند کرد. فیلم «نوح» به کارگردانی دارن آرونوفسکی که با الهام از ...

چند کشور عربی از جمله  قطر، بحرین و امارات متحده عربی به شرکت پارامونت اطلاع دادند فیلم «نوح» را در کشورهای خود اکران نخواهند کرد.

فیلم «نوح» به کارگردانی دارن آرونوفسکی که با الهام از روایت کتاب مقدس از حضرت نوح (ع) و کشتی او ساخته شده، به خاطر مغایرت با قوانین اسلامی درمورد نشان دادن چهره پیامبران، مورد انتقاد تعدادی از کشورها در خاورمیانه قرار گرفته است.

هیئت‌های سانسور در قطر، بحرین و امارات متحده عربی روز پنجشنبه به شرکت پارامونت اعلام کردند به فیلم «نوح» اجازه اکران نمی‌دهند. انتظار می‌رود مصر، اردن و کویت هم تصمیم مشابه‌ای اتخاذ کنند.

2014-03-07_015635در مصر، موسسه الازهر که یک مرکز و مرجع دینی برای مسلمانان سنی است، روز پنجشنبه با انتشار بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن فیلم پارامونت، خواهان ممنوعیت نمایش «نوح» در این کشور شد.

در این بیانیه آمده است: «الازهر بار دیگر مخالفت خود را با نمایش هر تولیدی که پیامبران خدا و همراهان حضرت محمد (ص) را به تصویر می‌کشد، اعلام می‌کند. از این رو الازهر اعلام می‌کند نمایش فیلم جدید درباره نوح پیامبر خدا ممنوع است.»

الازهر گفت نمایش چنین فیلم‌هایی در تضاد با مبانی و اصول شریعت اسلام است.
نزدیکان به شرکت پارامونت می‌گویند این شرکت می‌دانست فیلم «نوح» ممکن است در کشورهای مسلمان با مشکل روبرو شود.

«نوح» قرار بود ۲۶ مارس (۶ فروردین ۹۳) دو روز پیش از آغاز اکران در آمریکا در مصر روی پرده برود. در آمریکا نیز بعضی از رهبران کلیسا این فیلم را به خاطر تصویر تیره‌ای که از حضرت نوح (ع) ارائه داده، مورد انتقاد قرار داده‌اند.

پارامونت هفته قبل برای نشان دادن حسن نیت خود به گروه‌های مذهبی پذیرفت با تغییر مواد تبلیغاتی «نوح» تاکید کند این فیلم صرفا یک اقتباس دقیق از داستان کتاب مقدس نیست.

راسل کرو در «نوح» نقش حضرت نوح (ع) را بازی می‌کند. اما واتسن، جنیفر کانلی، لوگان لرمن، ری وینستون، آنتونی هاپکینز و داگلاس بوث دیگر بازیگران این فیلم هستند.

:: خبر اینترفر از خبرآنلاین

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.