ساعاتی پیش: زلزله در تبریز / مردم به خیابان ریختند

2014-03-09_122836

زلزله ای به قدرت ۳.۵ ریشتر آمند تبریز را لرزاند. دقایقی پیش زلزله ۳.۵ ریشتری تبریز را لرزاند. این زلزله در ساعت ۱۰:۴ صبح یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۲ «امند» تبریز را لرزاند. مشخصات مرکز این ...

زلزله ای به قدرت ۳.۵ ریشتر آمند تبریز را لرزاند.
دقایقی پیش زلزله ۳.۵ ریشتری تبریز را لرزاند. این زلزله در ساعت ۱۰:۴ صبح یکشنبه ۱۸ اسفند ۹۲ «امند» تبریز را لرزاند. مشخصات مرکز این زمین لرزه ۳۸.۰۹ شمالی و ۴۶.۳۹ شرقی است.

بنا بر این گزارش این زمین لرزه در عمق ۱۷ کیلومتری از سطح زمین رخ داد که اثرات آن در بیشتر نقاط شهر تبریز احساس و موجب وحشت شهروندان شد.

تاکنون گزارشی از خسارات جانی و مالی احتمالی این زمین لرزه مخابره نشده است.
نادر تعارفی، یکی از شهروندان تبریزی به خبرآنلاین گفت: در حال حاضر وضعیت تبریز، عادی نیست و به دلیل تکان شدید زلزله، مردم وحشت زده اند و از خانه ها و ادارات بیرون رفته اند.‎ مردم نگران زلزله شدید احتمالی در شب هستند، به همین خاطر عده ای از شهر در حال خروجند و برخی به دنبال وسایل گذراندن شب در بیرون از خانه هستند.‎

بنا به گفته این شهروند تبریزی، اوضاع در شهر تبریز هم اکنون غیرعادی است‎.
فرامرز دلفرح، کارشناس حوادث غیرمترقبه دانشگاه علوم پزشکی تبریز دراین باره به خبرآنلاین گفت: زلزله خسارتی عمده ای نداشته است. اما مردم به دلیل ترس به خیابان ریخته اند.

گسل تبریز فعال است

دکتر مهدی زارع درباره این زلزله گفت: گسل شمال تبریز فعال است و انتظار این زمین لرزه ها همیشه وجود دارد و مانند اخطاری است که برای ما وجود دارد. از نظر تاریخچه هم مانند زلزله شمال تهران است و ۲۳۴ سال است که گسل شمال تبریز زلزله بالای ۷ ریشتری نداشته است. زلزله تابستان سال گذشته ورزقان هم ربطی به گسل شمال تبریز نداشت.

او گفت: البته این پیش لرزه، یک زلزله بزرگتر نیست. چون پیش لرزه ها معمولا اندازه متوسط در حد ۵ ریشتر دارند که در صورت وقوع پیاپی و یک وقوع فوج گونه ای زلزله های کوچک (۳ تا ۴ ریشتر)، می توان از آنها به عنوان پیش درآمد یک زلزله بزرگتر نام برد.

:: خبر اینترفر از خبر آنلاین

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.