زمان اجرای “مرحله دوم توزیع سبد کالا “

2014-03-12_185925

توزیع سبد کالا در مرحله اول که از اواسط بهمن ماه آغاز شده بود تا چند روز دیگر به پایان می‌رسد. بر این اساس مشمولان تنها تا پایان امسال برای دریافت سبد کالای خود در ...

توزیع سبد کالا در مرحله اول که از اواسط بهمن ماه آغاز شده بود تا چند روز دیگر به پایان می‌رسد.

بر این اساس مشمولان تنها تا پایان امسال برای دریافت سبد کالای خود در مرحله اول مهلت دارند.
از آنجایی که توزیع سبد کالا در مرحله دوم به سال ۱۳۹۳ موکول شده است وهنوز زمان دقیقی برای آن اعلام نشده تنها یک هفته دیگر مرحله نخست توزیع سبد کالا در بین مشمولان و در مراکز توزیع تعریف شده انجام می‌شود.

قرار بود توزیع سبد کالا در مرحله دوم نیز در سال جاری در اسفند ماه انجام شود که به دلیل تامین نشدن اعتبارات کافی در پی افزایش تعداد مشمولان سرپرست خانوار اجرای مرحله دوم آن به سال ۱۳۹۳ موکول شد.

در ابتدا وزارت صنعت، معدن و تجارت برای دریافت سبد کالا ۱۰ میلیون سرپرست خانوار را در نظر گرفت که به دلیل اعتراض‌های انجام شده از سوی بسیاری از اقشار آسیب پذیر جامعه نظیر کارگران، در فاز دوم مرحله اول در حدود پنج میلیون سرپرست خانوار دیگر نیز مشمول دریافت سبد کالا شدند. در این مرحله سقف درآمدی کمتر از ۵۰۰ هزار تومان حذف شد و تمامی کارگران مشمول قانون کار نیز برای دریافت سبد کالا واجد شرایط شدند.

در حالی که در سبد کالای مرحله اول چهار کیلوگرم مرغ، ۲۴ عدد تخم مرغ، دو عدد روغن، ۱۰ کیلوگرم برنج و دو بسته پنیر در نظر گرفته شده بود این احتمال وجود دارد که در مرحله دوم توزیع سبد کالا تغییراتی در کالاهای آن لحاظ شود.

در حال حاضر براساس اظهارنظرهای انجام شده از سوی مسوولان وزارت صنعت، معدن و تجارت از ۱۵.۵ میلیون نفری که در مرحله اول مشمول دریافت سبد کالا هستند در حدود ۱۳.۵ میلیون نفر سبد کالای خود را دریافت کرده‌اند.

:: خبر اینترفر از ایسنا

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.