پیدا شدن رد هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ مالزی

2014-03-12_164136

خبر مفقود شدن بویینگ Boeing 777 مالزی ، همچنان در صدر رسانه های خبری دنیا قرار دارد و اخبار ضد و نقیض فراوانی را بوجود آورده است . نیروهای نظامی مالزی اعلام کردند که از ...

خبر مفقود شدن بویینگ Boeing 777 مالزی ، همچنان در صدر رسانه های خبری دنیا قرار دارد و اخبار ضد و نقیض فراوانی را بوجود آورده است .
نیروهای نظامی مالزی اعلام کردند که از طریق رادار توانسته‌اند مسیر پرواز هواپیمای مفقود شده این کشور را تا محدوده تنگه «مالاکا» ردیابی کنند.

2014-03-12_164815 مقامات نظامی مالزی با اعلام این خبر افزودند: تنگه مالاکا از محلی که هواپیمای مفقود شده آخرین تماس را با مسؤلان برج مراقبت برقرار کرده بود، بسیار فاصله دارد.

تنگه ملاکا نام آب‌راهی در میان سوماترا و شبه‌جزیره مالایاست که دریای «آندامان» در اقیانوس هند را به دریای چین جنوبی در اقیانوس آرام متصل می‌سازد و کشور سنگاپور در جنوبی‌ترین نقطه این تنگه واقع شده است.

2014-03-12_164926عملیات جستجوی گسترده برای یافتن اثری از هواپیمای بوئینگ ۷۷۷ که ماجرای اسرارآمیز ناپدید شدن آن به روز چهارم کشیده شد در نوع خود طاقت‌فرساترین عملیات امداد و نجات بوده و تاکنون با وجود تلاش‌های گسترده هیچ اثری از این هواپیما و ۲۳۹ سرنشین آن یافت نشده است.

یکی از مقامات نظامی مالزی گفت: این هواپیما پس از منطقه Kota Bharu مسیر خود را تغییر داده و از ارتفاع پروازی خود کاسته است.

همچنین پلیس مالزی پیش‌تر اعلام کرده بود در حال بررسی از سوابق مسافران و خدمه‌ای این هواپیما هستند تا نسبت به سلامت روان آنان مطمئن شوند و بتوان برای تشخیص علت ناپدیدی هواپیما گزینه‌های دیگر را در نظر بگیرند.

خبرگزاری رویترز گزارش داد، این هواپیمای مسافربری صبح شنبه کوالالامپور را به مقصد پکن ترک کرد هر چند یک ساعت پس از پرواز از صفحه رادار خارج شد.

:: خبر اینترفر

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.