نتایج دیدار ” جام جهانی کشتی آزاد آمریکا “

2014-03-16_013340

تیم ملی کشتی آزاد ایران با پیروزی و نتیجه مقتدرانه مقابل ارمنستان کار خود را در رقابت های جام جهانی لس آنجلس امریکا آغاز کرد. تیم ملی کشتی آزاد ایران در نخستین مبارزه خود در ...

تیم ملی کشتی آزاد ایران با پیروزی و نتیجه مقتدرانه مقابل ارمنستان کار خود را در رقابت های جام جهانی لس آنجلس امریکا آغاز کرد.

تیم ملی کشتی آزاد ایران در نخستین مبارزه خود در رقابت های جام جهانی کشتی آزاد مقتدرانه تیم ارمنستان را شکست داد.

رقابت های جام جهانی کشتی آزاد از صبح امروز به وقت محلی با حضور ده تیم برتر دنیا در شهر لس آنجلس آمریکا آغاز شد که تیم ایران در نخستین مبارزه خود با نتیجه مقتدرانه ۸ بر صفر از سد ارمنستان گذشت.
2014-03-16_013516در این مسابقه تمامی کشتی گیران کشورمان با اختلاف ده امتیاز فنی و با اقتدار و اجرای فنون بکر و زیبای ایرانی و بالخصوص زیرگیری های بی نقص از سد رقبا گذشتند.

– نتایج انفرادی این دیدار به شرح زیر است:
۵۷ کیلوگرم: حسن رحیمی ۱۲ (امتیاز مثبت ۴ )– آرتاک هوانسیان ۰ (۰)
قهرمان سال ۲۰۱۳ جهان به حریف ارمنستانی خود فرصت نفس کشیدن نداد و در دو دقیقه و ۲۶ ثانیه با زیر گیری های پیاپی خود ۱۲ بر صفر برنده شد تا ۴ امتیاز مثبت تیمی برای ایران ثبت شود. در جام جهانی مجموع امتیازات مثبت هر هشت مسابقه، تیم پیروز را تعیین می کند.

۶۱ کیلوگرم: مسعود اسماعیل پور ۱۱ (امتیاز مثبت۴)- والودیا فرانگولیان ۱
این اولین مبارزه اسماعیل پور پس از کسب مدال برنز جهان در بوداپست بود. با این وجود اسماعیل پور هم شروع خوبی داشت و ۱۱ بر یک حریفش را مغلوب کرد تا نشان دهد آماده ی مبارزات سخت تر است.

۶۵ کیلوگرم: میثم نصیری ۱۴ (۴ امتیاز مثبت)– آرتور باغداساریان ۴ (یک امتیاز مثبت)
نصیری کشتی را پر افت و خیز شروع کرد و وقت اول را ۵-۳ باخت اما این کشتی گیر با اخلاق زنجانی در وقت دوم به خود آمد و با دوخم دو بار حریفش را به پل زد و ۱۲-۴ جلو افتاد. نصیری با یک خاک دیگر کار را تمام کرد و ۱۴-۴ برد.

۷۰ کیلوگرم: مصطفی حسین خانی ۱۱ (۴ امتیاز مثبت) – داویت آپویان ۰

حسین خانی هم اجازه نداد مانند سه کشتی قبل وقت قانونی به پایان برسد و در حالی که ۷ بر صفر جلو بود، در ثانیه های آخر تایم اول حریف را به پل زد و ۱۱ بر صفر برنده شد.

۷۴ کیلوگرم: عزت الله اکبری ۱۱ (۴ امتیاز مثبت)– والورجان کاجویان ۱

نایب قهرمان مسابقات جهانی بوداپست و پدیده وزن ۷۴ کیلوگرم ایران کشتی را کاملا در اختیار داشت و در سه دقیقه اول ۶ بر یک برنده شد. اکبری در وقت اول با دو خم حریف را به پل زد و ۴ امتیاز گرفت. با شروع وقت دوم اکبری با یک فن ۴ امتیازی دیگر کار را تمام کرد.

۸۶ کیلوگرم: احسان لشکری ۱۰ (۴ امتیاز مثبت)- واهه تامرازیان صفر

احسان لشگری نیز در ادامه این مبارزه یک طرفه، حریف ارمنی خود را با چند خاک پیاپی ده بر صفر شکست داد تا ۴ امتیاز دیگر برای ایران ثبت شود.

۹۷ کیلوگرم: رضا یزدانی ۱۴ (۵ امتیاز) – ویکتور کازیاشویلی ۲
رضا یزدانی که آمده بود تا خیلی زود کار حریف خود را تمام کند، از روی عجله ابتدا در خاک حریف خود خوابید و دو امتیاز از دست داد اما در ادامه با چند خاک و بارانداز امتیازاتش را دو رقمی کرد و سپس پشت حریفش را به تشک آشنا کرد تا ۵ امتیاز برای ایران ثبت شود.

۱۲۵ کیلوگرم: کمیل قاسمی ۱۵ (۴ امتیاز) – آندرانیک گالستیان ۴
کمیل قاسمی مقابل حریف خود کشتی را بد شروع کرد. دارنده نشان برنز المپیک لندن ابتدا خاک و سپس بارانداز شد تا ۴-۰ عقب بیفتد اما با دو خاک پیاپی کار را به تساوی کشاند و در ادامه با بیرون بردن حریف خود پیش افتاد. زیرگیری‌های قاسمی او را ۹ بر ۴ از حریف پیش انداخت. برتری کمیل قاسمی در وقت دوم هم ادامه پیدا کرد تا او هم حریفش را ۱۵ بر ۴ شکست دهد و کار تمام شود. به این ترتیب هشتمین شکست ارمنی‌ها در این دیدار و شانزدهمین شکست آنها در دو مسابقه ثبت شود.

طبق اعلام سایت برگزاری این مسابقات نتیجه فنی این دیدار ۴۱ بر ۴ به نفع ایران اعلام شده است.

تیم ایران در سایر دیدارهای روز نخست به ترتیب و طبق برنامه اعلامی مسئولان برگزاری مسابقات ساعت ۴ و ۵ بامداد امروز(یکشنبه) به مصاف تیم های ترکیه و آمریکا می رود. هند آخرین رقیب تیم ایران در مرحله مقدماتی است که این رقابت ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه یکشنبه برگزار می شود.

»» نتایج و دیدارهای جدید را ببینید

:: خبر اینترفر از سایت رسمی فدراسیون کشتی

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(7 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.