حضور میلیونی گردشگران نوروزی در لاهیجان

2014-03-29_143258

شهردار لاهیجان گفت: لاهیجان شهرستان نمونه گردشگری طبیعی و تاریخی ایران با جاذبه‌های فراوان تاریخی و گردشگری آماده حضور گردشگران و میهمانان نوروزی است. لاهیجان – رضا کحالی پیش از ظهر امروز در جریان بازدید ...

شهردار لاهیجان گفت: لاهیجان شهرستان نمونه گردشگری طبیعی و تاریخی ایران با جاذبه‌های فراوان تاریخی و گردشگری آماده حضور گردشگران و میهمانان نوروزی است.

لاهیجان – رضا کحالی پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از ستاد تسهیلات نوروزی این شهر اظهار کرد: لاهیجان با تشکیل ستاد نوروزی از ابتدای اسفند سال ۹۲ آماده حضور میلیونی مسافران و گردشگران بوده است.

وی تجهیز حاشیه مجموعه گردشگری استخر و بام سبز به سیستم صوتی برای پخش موسیقی و برنامه‌های جذاب برای مسافران، بازسازی و آماده کردن نمازخانه‌های سطح شهر و پخش اذان در اوقات شرعی در مناطق گردشگری لاهیجان را از اقدام‌ها برشمرد.

شهردار لاهیجان با بیان اینکه نوروز سال گذشته تعداد حدود ۴ میلیون نفر مسافر وارد این شهر شده بودند، تصریح کرد: لاهیجان به دلیل جاذبه‌های فراوان گردشگری، مذهبی و تاریخی از جمله شهرهایی است که همواره مورد استقبال گسترده مسافران می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: احداث مجتمع خدماتی‌رفاهی پایانه بزرگ مسافری شهرداری و چهاربانده کردن بلوار امام خمینی (ره) برای کاهش بار ترافیک چهره شهر لاهیجان را تغییر داده است.

کحالی احداث میادین جدید و نصب فرش موزاییک در پیاده‌روها را از دیگر پروژه‌ها عنوان کرد و یادآور شد: شهرداری لاهیجان به دلیل فراهم کردن زیرساخت‌های لازم برای رفاه مسافران و شهروندان سال گذشته چند پروژه مهم را احداث کرده که در گیلان بی‌نظیر است.

وی از انتشار ۱۵ هزار برگ راهنمای گردشگری، تکثیر و پخش ۵ هزار سی‌دی موسیقی محلی گیلان و … را از جمله اقدام‌ها در نوروز جاری عنوان کرد.

این مسئول لاهیجان را آماده پذیرایی از میهمانان نوروزی به‌ویژه در ۱۳ نوروز ذکر کرد و متذکر شد: لاهیجان شهرستان نمونه گردشگری طبیعی و تاریخی ایران با جاذبه‌های فراوان تاریخی و گردشگری است.

:: خبر اینترفر از فارس

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.