پیش بینی وضعیت هوا در روزهای آینده

2014-04-13_004054

مدیر کل پیش بینی سازمان هواشناسی کشور از ورود سامانه بارشی از غرب کشور از بعداز فردا یکشنبه خبر داد و گفت: تحت تاثیر این سازمانه بارشی شاهد بارش باران همراه با رگبار و رعد ...

مدیر کل پیش بینی سازمان هواشناسی کشور از ورود سامانه بارشی از غرب کشور از بعداز فردا یکشنبه خبر داد و گفت: تحت تاثیر این سازمانه بارشی شاهد بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق، وزش باد و تگرگ در برخی از استانهای کشور خواهیم بود.

احد وظیفه روز شنبه افزود: سامانه بارشی از بعدازظهر روز یکشنبه از غرب وارد کشور می شود و انتظار می رود که طی روزهای دوشنبه و سه شنبه این هفته در استانهای کرمانشاه، ایلام، لرستان، مرکزی، همدان و شمال خوزستان سبب بارش باران همراه با رگبار و رعد و برق، وزش باد و در برخی نقاط همراه با بارش تگرگ شود.

وی یادآور شد: بررسی نقشه های هواشناسی نشان می دهد که شدت بارش این سامانه بیشتر در استانهای ایلام، کرمانشاه و لرستان خواهد بود و حتی در برخی نقاط این استانها طی این دو روز، مقدار بارش های آن به حدود ۵۰ میلیمتر برسد.

مدیر کل پیش بینی سازمان هواشناسی کشور با اشاره به وزش بادهای گرم در سواحل دریای خزر اظهار داشت: همزمان با ورود این سامانه علاوه بر افزایش بارش ها، دمای هوا نیز در سواحل خزر افزایش می یابد.

وی در خصوص دمای هوای تهران گفت: پیش بینی می شود بیشینه و کمینه هوای تهران طی فردا بین ۲۷و ۱۶ درجه بالای صفر باشد و آسمان تهران نیز در این روز کمی ابری در اواخر وقت با افزایش ابر و رگبار باران خواهد بود.

مدیر کل پیش بینی سازمان هواشناسی کشور یادآور شد: نقشه های هواشناسی نشان می دهد بیشینه و کمینه هوای تهران در روز دوشنبه این هفته بین ۲۸ تا ۱۶ درجه بالای صفر و آسمان تهران نیز در این روز کمی ابری به تدریج از بعداز ظهر همراه با رگبار رعد و برق و وزش باد باشد.

وظیفه در پایان گفت که هم اکنون دمای هوای تهران ۲۳ درجه بالای صفر، رطوبت نسبی هوا حدود ۱۲ درصد و سرعت وزش باد در تهران حدود ۱۱ کیلومتر در ساعت است.

:: خبر اینترفر

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.