چگونگی داشتن فضای بیشتر در گوشی اندرویدی

2014-04-13_000837

فایل‌هایی که دانلود کرده‌اید، عکس‌هایی که گرفته‌اید و اطلاعاتی که توسط اپلیکیشن‌ها ذخیره می‌شوند، فضای گوشی اندرویدی شما را به زودی پر می‌کنند. با پاک کردن مقداری از این فایل‌ها، فضای جدیدی برای اپلیکیشن‌های جدید، ...

فایل‌هایی که دانلود کرده‌اید، عکس‌هایی که گرفته‌اید و اطلاعاتی که توسط اپلیکیشن‌ها ذخیره می‌شوند، فضای گوشی اندرویدی شما را به زودی پر می‌کنند. با پاک کردن مقداری از این فایل‌ها، فضای جدیدی برای اپلیکیشن‌های جدید، آپدیت سیستم عامل و یا جا برای موزیک بیشتر به دست می‌آورید.

در این مطلب درباره چگونگی داشتن فضای بیشتر در گوشی اندرویدی توضیح می‌دهیم.

فایل‌های دانلود شده

دستگاه اندروید شما اطلاعات شخصی فراوانی از شما را ذخیره می‌کند. مثلا فایل‌ها و اسناد کاری که از طریق ایمیل دریافت کرده‌اید، یا عکس‌هایی که از متن‌ها و مکان‌ها گرفته‌اید. این قبیل فایل‌ها باید به جای ذخیره شدن در گوشی در یک ابر مجازی مانند گوگل درایو یا دراپ باکس آپلود شوند.

اگر مطمئن نیستید که چه فایل‌هایی در حافظه گوشی و کارت حافظه ذخیره شده است، یک اپلیکیشن فایل منیجر (File Manager) به کارتان می‌آید. برخی از دستگاه‌های اندرویدی مانند گوشی‌های سامسونگ گلکسی، یک اپلیکیشن فایل منیجر در داخل گوشی دارند.

اگر از فایل منیجر خود راضی نیستید، می‌توانید از اپلیکیشن «ES File Explorer» استفاده کنید. این اپلیکیشن با ابرهای مجازی مانند گوگل درایو، دراپ باکس، اسکای درایو و بسیاری دیگر سازگار است. حتی می‌توانید فایل‌ها را مستقیما به دسکتاپ ویندوز بفرستید.

عکس‌ها

بازپس گرفتن فضای اشغال شده توسط عکس‌ها بسیار ساده است. هر عکس، بنابر ویژگی‌های دوربین شما، تقریبا ۳ مگابایت فضا اشغال می‌کند. چندین ابر مجازی وجود دارد که تمام عکس‌ها را می‌توانید در آن‌ها آپلود کنید. اگر فایل‌های را احتیاج ندارید می‌توانید پس از آپلود، آن‌ها را پاک کنید. حتی می‌توانید عکس‌ها را ابتدا روی (مموری ) USB ریخته و آن‌ها را به کامپیوترتان منتقل کنید.

اطلاعات اپلیکیشن‌ها

وقتی یک اپلیکیشن را نصب می‌کنید، معمولا یک فولدر ایجاد می‌کند که اطلاعات اپلیکیشن مانند تنظیمات، عکس‌ها و غیره را ذخیره می‌کند. با این حال، این تمام اطلاعاتی نیست که از طریق اپلیکیشن روی گوشی شما ذخیره می‌شود. مثلا هر بار که یک ویدیو را در اینستاگرام تماشا می‌کنید، اطلاعات آن روی سیستم گوشی ذخیره می‌شود تا ویدیو سریع‌تر بارگذاری شده و برای تماشای بعدی سریع‌تر آماده شود. اما چند بار یک ویدیو را تماشا می‌کنید؟ می‌توانید این فضا را پاک کرده و آن را به طور اتوماتیک طوری تنظیم کنید تا خودش خود به خود پاک شود.

اپلیکیشن «۱Tap Cleaner» این قبیل اطلاعات را یکباره پاک می‌کند. با این اپلیکیشن، می‌توانید بفهمید هر اپلیکیشن چقدر فضا به خود اختصاص داده است. علاوه بر این، می‌توانید اپلیکیشن‌هایی که به آن‌ها نیاز ندارید را «uninstall» کنید.

:: فناوری اینترفر از توانا تک

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.