غرق شدن کشتی سئول کره جنوبی / ۱۶۴ نجات یافته

news south Korea ship

نجات ۱۶۴ کره‌ای از کشتی در حال غرق – بنابر اعلام مقامات کره جنوبی، تاکنون ۱۶۴ تن از سرنشینان کشتی حادثه دیده مسافربری، با حدود ۵۰۰ مسافر، در ساحل جنوب غربی این کشور نجات یافته‌اند. ...

نجات ۱۶۴ کره‌ای از کشتی در حال غرق – بنابر اعلام مقامات کره جنوبی، تاکنون ۱۶۴ تن از سرنشینان کشتی حادثه دیده مسافربری، با حدود ۵۰۰ مسافر، در ساحل جنوب غربی این کشور نجات یافته‌اند.

گارد ساحلی کره جنوبی امروز اعلام کرد۱۶۴ نفر از سرنشینان کشتی تفریحی غرق شده در سواحل جنوبی این کشور نجات یافتند اما از سرنوشت بیش از ۳۰۰ سرنشین دیگر این کشتی اطلاعی در دست نیست.

این کشتی با ۴۷۷ سرنشین اعم از مسافر و خدمه،از بندر اینچئون به مقصد جزیره جیجو در حرکت بود که در یکصد کیلومتری جنوب شبه جزیره کره دچار حادثه شد. ۳۳۸ تن از مسافران این کشتی دانش اموزان و معلمانی بودند که از طرف مدرسه به این جزیره می رفتند. تاکنون مرگ دو نفر تایید شده است.

به گزارش خبرگزاری رویترز از سئول، علت حادثه هنوز مشخص نیست اما به گفته یکی از مسافران، کشتی تکان شدید و پر سروصدایی خورد.

مه غلیظی که امروز این این منطقه را فرا گرفته است سبب لغو حرکت برخی کشتی ها شد.

شبکه های تلویزیونی کره جنوبی تصاویری از این کشتی در حال غرق شدن که بخشی از آن زیر آب رفته است پخش کردند. این در حالی بود که چند بالگرد بر فراز کشتی پرواز می کردند و چند کشتی نیز برای کمک به نجات مسافران در محل مستقر شده بود.

بنا بر اعلام « اداره بنادر و امور دریایی منطقه ای بوسان» این کشتی دیشب بندر اینچئون واقع در غرب سئول را به مقصد این جزیره ترک کرد.

رئیس جمهور کره جنوبی دستور اجرای عملیات گسترده امدادرسانی و نجات همه سرنشینان کشتی را داده است.

:: خبر اینترفر از واحد مرکزی خبر

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.