آموزش روش قراردادن رمز بر روی مودم وایرلس ADSL

2014-04-18_010055

در این آموزش به نحوه قرار دادن پسورد بر روی مودم وایرلس Wireless می پردازیم این مودم ها می توانندMeganet  TP-Link ، D-Link و.. باشند، تفاوت چندانی ندارد، همگی یک روش کلی دارند؛  دوستان توجه ...

در این آموزش به نحوه قرار دادن پسورد بر روی مودم وایرلس Wireless می پردازیم این مودم ها می توانندMeganet  TP-Link ، D-Link و.. باشند، تفاوت چندانی ندارد، همگی یک روش کلی دارند؛  دوستان توجه کنید که کانفیگ کردن مودم جهت اتصال بهتر و خودکار به شبکه اینترنت (بدون ساخت کانکشن) متفاوت است که بعدا به آن خواهیم پرداخت.

2014-04-18_005814اگر از مودم وایرلس استفاده می کنید، همانطور که شما می توانید از طریق امواج و ارتباط Wi-Fi به مودم خود متصل شوید دیگران نیز می توانند در چند قدیمی شما با ردیابی نام مودمتان به آن متصل و از اشتراک شما استفاده کنند، چاره چیست ؟ خاموش کردن مودم یا اشتراک رایگان به اطرافیان ؟! مطمئنا رمز گذاری بهترین روش است.

رمزکردن مودم وایرلس

ابتدا می بایست وارد پنل تنظیمات مودم شوید، مرورگر وب (IE, FireFox,Chrome) را باز کنید.

– یکی از IP های زیر را در نوار آدرس مرورگر وارد کنید ، این کد در برخی از مودم ها (روتر adsl) متفاوت است (بر روی جعبه و یا در زیر مودم Adsl  درج شده)

ip: ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ or ۱۹۲.۱۶۸.۰.۱

– پنجره ای ظاهر می شود که از شما نام کاربری (user name) و رمز عبور (password) درخواست می شود ، در صورتی که قبلا این رمز را تغییر نداده اید، می توانید با وارد کردن نام کاربری: admin و رمز: admin وارد بخش تنظیمات مودم شوید.(جعبه/ زیر مودم Adsl )

– بخش تنظیمات برای مودم ها متفاوت است، بخش تنظیمات برخی از مودم ها در پایین گفته می شود، با کمی کنجکاوی می توانید این بخش را پیدا کنید- تصویر زیر مربوط به مودم  MegaNet است.Meganet ADSL password

در مودم های مختلف جستجو کنید (گزینه ها در مودم ها متفاوت است)
بخش WLAN گزینه Security و یا بالعکس موارد مختلفی مثل WEP,WPAو,WPA۲ وجود دارد که بهتر است از WPA۲ استفاده کنید اگر چنین گزینه هایی را پیدا نکردید از Encryption وارد شوید و نوع کدنگاری WEP را فعال Enable کنید و یک رمز (key) وارد نمایید (رمز ۱۳ رقمی )

همچنین میتوانید از بخش تنظیمات پایه Basic settings بخش WLAN در قسمت SSID نام (Access Point) (نامی که هنگام متصل شدن سیستم به مودم به دنبال آن هستید) را تنظیم نمایید.

چند نکته ضروری:

– دقت کنید می بایست جهت ذخیره شدن تنظیمات در صفحات گزینه Commit & Reboot ویا Save & Reboot را بزنید و به مدت ۲ دقیقه (متفاوت در مودم ها) صبر کنید تا مودم خود را ریست کند.
– پس از تنظیم و قرار دادن رمز ، در  اولین ارتباط سیستم با مودم ، کد پرسیده می شود.
توصیه شده در هر هفته  SSID نام (Access Point) و همچنین رمز مودم را تغییر دهید ، از آنجایی که بیشتر مواقع این کار توسط کاربران انجام نمی شود ، اینترفر دات آی آر محدوده زمانی ۲ ماه یکبار را پیشنهاد می کند.

:: آموزش کامپیوتر شبکه اینترفر

5/ 3٫17

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(6 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.