افزایش ۷۰ درصدی کشف مواد مخدر در اصفهان

2014-04-23_170044

اصفهان – رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان گفت: امسال بیش از سه تن مواد مخدر در این استان کشف شده که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۷۰ درصد افزایش نشان ...

اصفهان – رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان گفت: امسال بیش از سه تن مواد مخدر در این استان کشف شده که نسبت به مدت مشابه در سال قبل ۷۰ درصد افزایش نشان می دهد.

سرهنگ تقی حسینی روز چهارشنبه در میزگرد تخصصی نقد و بررسی اقدامات مقابله با عرضه مواد مخدر و روان گردانها در اصفهان افزود: این افزایش در حالی است که کشف مواد مخدر در سال ۹۲ در مقایسه با سال ۹۱ نیز ۷۶ درصد بیشتر بود.

وی یکی از علت های افزایش کشفیات را با توجه به کویری بودن استان اصفهان، استقرار یگان تکاوری فرماندهی انتظامی استان با حدود ۲۰۰ نفر نیرو در منطقه ورزنه در شرق اصفهان عنوان کرد.

وی با اشاره به تغییرات بسیار در نحوه جابه جایی مواد مخدر گفت: در گذشته جابه جایی ها به صورت کاروانی انجام می شد ولی حالا با ماشین های تیزرو و ابزار جدید و یا روش بلع و انباری است.

رییس پلیس مبارزه با مواد مخدر استان افزود: این پلیس تنها نیرویی است که در هیچ یک از استانها برای آن شرایط امن وجود ندارد و برای مقابله با عرضه مواد مخدر در همه استانها با شیوه ای درگیری روبروست.

وی اصفهان را جزو ۱۰ استان اول کشور در پاک بودن از مواد مخدر صنعتی عنوان کرد.

دکتر بارانی رییس بیمارستان فارابی اصفهان نیز گفت: اگر ۱۰ درصد جدیت نیروی انتظامی در برخورد با عرضه مواد مخدر را دیگر دستگاههای اجرایی داشتند وضع مواد مخدر در کشور به این شدت نمی رسید.

وی اظهار کرد: در این رابطه وظیفه برخی دستگاه ها از جمله صدا و سیما، آموزش و پرورش، آموزش عالی، حوزه علمیه و دیگر دستگاهها بسیار مهم و حساس است.

وی با اشاره به کاهش سن اعتیاد به مواد مخدر از ۲۰ سال به ۱۲ سال گفت: قاچاقچیان مواد مخدر از تمام ابزارهای موجود بهره می برند ولی ما ابزاری برای این مهم به کار نمی بریم.

دومین میزگرد تخصصی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان اصفهان با عنوان نقد و بررسی اقدامات مقابله با عرضه مواد مخدر و روان گردانها روز چهارشنبه در دانشگاه جامع علمی و کاربردی بهزیستی اصفهان با حضور کارشناسان و دانشجویان برگزار شد.

:: خبر اینترفر از ایرنا

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.