رنگ کردن مو و خطر ابتلا به سرطان مثانه

2014-04-29_222317

خطر ابتلا به سرطان مثانه با رنگ کردن مکرر موها ‌ – ‌یک متخصص پوست و مو هشدار داد: رنگ کردن مکرر موها و دکلره کردن خطر ابتلا به سرطان مثانه را افزایش می‌دهد. خراسان ...

خطر ابتلا به سرطان مثانه با رنگ کردن مکرر موها ‌ – ‌یک متخصص پوست و مو هشدار داد: رنگ کردن مکرر موها و دکلره کردن خطر ابتلا به سرطان مثانه را افزایش می‌دهد.
خراسان شمالی – دکتر ولی الله حسین پور اظهار کرد: کلاه لاستیکی که پس از رنگ کردن بر روی سر قرار می گیرد بیشترین آسیب را ایجاد می‌کند.

وی ادامه داد: رنگ‌ها به سه دسته موقت، نیمه موقت و دائم تقسیم می‌شود و هر چه رنگ دائمی‌تر باشد احتمال آسیب زایی و عوارض آن افزایش می‌یابد.

حسین پور افزود: با توجه به آن که آنتی اکسیدان‌ها باعث جلوگیری از پیری زودرس می‌شوند و در حفظ سلامت تاثیر بسزایی دارند، استفاده از اکسیدان‌ها که در رنگ کردن مو بسیار کاربرد دارد، تهدید کننده سلامت محسوب می شود.

وی با هشدار نسبت به دکلره کردن مو عنوان کرد: استفاده از وازلین بر روی پوست سر قبل از رنگ کردن مو تا حدودی از عوارض و آسیب‌ها می کاهد.

حسین پور یادآور شد: رنگ کردن مکرر موها زمینه ابتلا به بسیاری از سرطان‌ها به ویژه سرطان مثانه به دلیل گیرنده‌های خاص موجود در این عضو را فراهم می آورد.

:: خبر اینترفر از ایسنا

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.