کشف اهرام جدید در مصر توسط Google Satellite

2014-05-06_020943

کشف اهرام جدید مصر توسط تصاویر ماهواره‌ای گوگل – دانشمندان با مطالعات این تصاویر دریافته‌اند که دو مجموعه هرم کاملا مجزا در مصر وجود دارد که تاکنون در زیر زمین مدفون بوده است و با ...

کشف اهرام جدید مصر توسط تصاویر ماهواره‌ای گوگل – دانشمندان با مطالعات این تصاویر دریافته‌اند که دو مجموعه هرم کاملا مجزا در مصر وجود دارد که تاکنون در زیر زمین مدفون بوده است و با استفاده از این تصاویر ماهواره‌ای می‌توان آن‌ها را کشف کرد.

افرادی که روی تصاویر به دست آمده از سرویس Google Satellite مطالعه می‌کنند به نتایج عجیبی دست یافته‌اند که می‌تواند سرنخ بزرگی را در اختیار آن‌ها بگذارد.

رایورز، پیش از این گروه از دانشمندان موفق شدند با استفاده از تصاویر ماهواره‌ای در سرویس گوگل نشانه‌هایی از آتلانتیس را مشاهده کنند و عکس‌هایی را به دست آورند که فرورفتگی‌های بزرگ روی زمین را نشان می‌دهد.

اما آخرین سری تصاویر ماهواره‌ای از سرویس Google Earth سرنخ‌هایی را از اهرام گم شده در کشور مصر نشان می‌دهد.

دانشمندان با مطالعات این تصاویر دریافته‌اند که دو مجموعه هرم کاملا مجزا در مصر وجود دارد که تاکنون در زیر زمین مدفون بوده است و با استفاده از این تصاویر ماهواره‌ای می‌توان آن‌ها را کشف کرد.

این مجموعه‌ها با فاصله ۹۰ مایلی از یکدیگر واقع شده‌اند و دانشمندان در این تصاویر تپه‌هایی غیرمعمولی کشف کرده‌اند که در جهت‌های مختلف قرار گرفته‌اند و ساختار آنها با تپه‌های معمولی تفاوت دارد.

این کشف بزرگ را “آنجلا میکول“(Angela Micol) از مشهورترین باستان‌شناسان جهان حین مطالعه روی تصاویر ماهواره‌ای گوگل انجام داد و هم‌اکنون همراه با یک گروه از محققان و باستان‌شناسان در حال اعزام به منطقه است.

یکی از این دو سایت در حاشیه رودخانه نیل واقع شده است و شامل چهار تپه مختلف می‌شود که هر کدام با یک فلات مثلثی بزرگ‌تر به یکدیگر متصل می‌شوند.

در این سایت دو تپه بزرگ‌تر ۲۵۰ پا ارتفاع دارند و دو تپه کوچک‌تر هم با ارتفاع مشابه ۱۰۰ پا واقع شده‌اند. محیط این تپه‌ها در مجموع ۶۲۰ پا است که اندازه آن سه برابر هرم بزرگ مصر محاسبه می‌شود.

اما در فاصله ۹۰ مایلی شمال این مکان و در نزدیکی روستای فیوم سایت دوم قرار گرفته است که شامل چهار تپه می‌شود و هر یک از آن‌ها ارتفاعی معادل ۱۵۰ پا دارند.

میکول اعلام کرد که هر دو سایت یاد شده را با استفاده از تصاویر Google Earth کشف کرده است و مشهورترین باستان‌شناسان جهان هم وجود اهرام جدید در این تصاویر را تایید کرده‌اند.

:: خبر اینترفر از ایتنا

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.