۱۰ شرکت برتر بورس را بشناسید

2014-05-07_234513

در حال حاضر جایگاه بزرگان بورس با تغییراتی مواجه شده است و ۱۰ شرکت ۱۰ هزار میلیاردی و ۴۳ شرکت هزار میلیارد تومان در بورس تهران حضور دارد. تازه ترین رتبه ‌بندی شرکت‌های بورسی نشان ...

در حال حاضر جایگاه بزرگان بورس با تغییراتی مواجه شده است و ۱۰ شرکت ۱۰ هزار میلیاردی و ۴۳ شرکت هزار میلیارد تومان در بورس تهران حضور دارد.

تازه ترین رتبه ‌بندی شرکت‌های بورسی نشان می‌دهد که هلدینگ خلیج فارس همچنان عنوان بزرگترین شرکت بورسی را دارد و با ارزش ۴۰هزار و ۱۲۵ میلیارد تومان در صدر جدول است.

شرکت مخابرات ایران که از زمان ورودش به بورس عنوان بزرگ‌ترین شرکت بورس را در اختیار داشت، به دلیل افت قیمت سهام با تغییر جایگاه مواجه شد.

پس از هلدینگ خلیج فارس، پالایشگاه بندرعباس و فولاد مبارکه رتبه‌های دوم و سوم را در اختیار دارد و ارزش انها به ترتیب ۱۷هزار و ۲۴۱ میلیارد تومان و ۱۵ هزار و ۷۲۱ میلیارد تومان است.

تاپیکو با ۱۴ هزار و ۲۵۹ میلیارد تومان، غدیر با ۱۳ هزار و ۵۹۱ میلیارد تومان و نفت و گاز پارسیان با ۱۳ هزار و ۱۱۰میلیارد تومان رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص داده است.

شرکت ملی مس با ۱۱ هزار و ۱۹۳ میلیارد تومان، گل گهر با ۱۰هزار و ۸۹۶ میلیارد تومان، ارتباطات سیار با ۱۰ هزار و ۸۳۶ میلیارد تومان ،چادرملو با ۱۰ هزار و ۳۲۴ میلیارد تومان از ۱۰ شرکتی است که ارزشی معادل ۱۰ هزار میلیارد تومان در بازار سرمایه دارد.

بانک ملت با ۹ هزار و ۴۳۶میلیارد تومان، سرمایه گذاری امید با ۹ هزار و ۱۵۸ میلیارد تومان، بانک پاسارگاد با ۸ هزار و ۵۹۸ میلیارد تومان، مپنا با ۷ هزار و ۸۸۷ میلیارد تومان، فولاد خوزستان با ۷ هزار و ۷۶۹ میلیارد تومان، توسعه معادن و فلزات با شش هزار و ۴۸ میلیارد تومان، بانک پارسیان با پنج هزار و ۸۸۹ میلیارد تومان، بانک صادرات با پنج هزار و ۳۹۲میلیارد تومان، صندوق بازنشستگی با پنج هزار و ۳۲۸ میلیارد تومان، بانک تجارت با پنج هزار و ۲۷۸میلیارد تومان و پتروشیمی پردیس با ۵ هزار و ۱۷۰ میلیارد تومان رتبه‌های بعدی را در اختیار دارد.

شرکت‌هایی همچون کشتیرانی، پالایش نفت تبریز، پتروشیمی خارک، سرمایه گذاری توسعه ملی، پتروشیمی شازند، ایران خودرو، بانک اقتصاد نوین، خدمات انفورماتیک، پتروشیمی فناوران، سایپا، نفت بهران، بانک کارآفرین، سرمایه گذاری خوارزمی، سیمان فارس و خوزستان، داروسس تامین، بانک انصار، حفاری شمال، صنایع شیمیایی ایران، پتروشیمی کرمانشاه، سرمایه گذاری ملی ایران، گروه بهمن و داروپخش به ترتیب ارزشی معادل ۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان تا هزار و ۵۳۶ میلیارد تومان را دارد.

:: خبر اینترفر از برنا

5/ 5.00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.