بیش از ۳۰۰۰ اتباع چینی از ویتنام خارج شدند

2014-05-18_221912

بیش از ۳۰۰۰ اتباع چینی از ویتنام خارج شدند خبرگزاری رسمی چین- که دولت این کشور همچنین برای تخلیه کارکنان یک شرکت متالورژی که در خشونت‌های اخیر به شدت آسیب دیده، یک هواپیما و یک ...

بیش از ۳۰۰۰ اتباع چینی از ویتنام خارج شدند

خبرگزاری رسمی چین- که دولت این کشور همچنین برای تخلیه کارکنان یک شرکت متالورژی که در خشونت‌های اخیر به شدت آسیب دیده، یک هواپیما و یک کشتی اجاره‌ای فراهم کرده است.
با به راه افتادن موجی از ناآرامی‌های ضد چین در ویتنام، این کشور بیش از سه هزار نفر از اتباع خود را از ویتنام خارج کرده است.

رادیو اروپای آزاد – هفته گذشته تظاهرات ضد چین در ویتنام، به کشته شدن دو کارگر چینی و مجروح شدن بیش از ۱۰۰ نفر منجر شد. این تظاهرات در اعتراض به برپا شدن دکل نفتی چین در آب‌های مورد مناقشه دو کشور شکل گرفته بود.

با اینکه روزشنبه چند گروه مدنی در ویتنام همچنان برای برگزاری تظاهرات فراخوان دادند، اما مقام‌های دولتی گفته‌اند که «قاطعانه» از هر اقدام خشونت‌آمیز دیگری جلوگیری خواهند کرد.

خبرگزاری رسمی چین گزارش داده است که دولت این کشور همچنین برای تخلیه کارکنان یک شرکت متالورژی که در خشونت‌های اخیر به شدت آسیب دیده، یک هواپیما و یک کشتی اجاره‌ای فراهم کرده است.

۱۶ نفر از اتباع چینی که در این درگیری‌ها به شدت مجروح شده بودند نیز صبح امروز – یکشنبه – با یک پرواز اختصاصی به چین بازگردانده شدند.

:: خبر اینترفر از ایلنا

5/ 4.00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.