۱۰ برند برتر دنیا معرفی شدند / گوگل برتر از اپل

2014-05-21_215055

گوگل با پیشی گرفتن از اپل با ارزش ترین برند جهان لقب گرفت! بر اساس گزارش موسسه میلوارد برون از ۱۰۰ برند برتر سال ۲۰۱۴، گوگل با ارزشی نزدیک به ۱۵۹ میلیارد دلار، برترین برند ...

گوگل با پیشی گرفتن از اپل با ارزش ترین برند جهان لقب گرفت!

بر اساس گزارش موسسه میلوارد برون از ۱۰۰ برند برتر سال ۲۰۱۴، گوگل با ارزشی نزدیک به ۱۵۹ میلیارد دلار، برترین برند دنیاست. موسسه tech titan افزایش بهای گوگل در سال ۲۰۱۴ را ۴۰ درصد عنوان کرد. قسمتی از این افزایش بها مدیون عینک های هوشمند گوگل است که با قیمتی معادل ۱۵۰۰ دلار برای هرکسی قابل خرید نیست.

2014-05-21_214529گوگل درحالی به عنوان اولی در این رده بندی دست پیدا کرده است که سه سال پیاپی، پس از اپل در رده دوم قرار داشت. اپل، برندی که سالها پیش کار خود را در یک گاراژ شروع کرد، اکنون ارزشی حدود ۱۴۸ میلیارد دلار دارد. اما برخلاف رشد صعودی گوگل، با ۲۰ درصد کاهش بها درسال ۲۰۱۴ روبرو شد. با وجود صحبت های فراوانی که در مورد آیفون و آیواتچ و دیگر محصولات اپل می شود، تا زمان انتشار این مطلب هیچ کدام فروش خیره کننده ای نداشته اند.

دیگر فعال صنعت تلفن همراه، یعنی مایکروسافت با رشد ۲۹ درصدی و ارزشی بالغ بر ۹۰ میلیارد دلار، در رده چهارم این رده بندی قرار دارد. AT&T با رشد ۳ درصدی و ارزشی حدود ۷۸ میلیارد دلار، برندی دیگر در صنعت تلفن همراه و مخابرات است که رتبه هشتم این رده بندی را در اختیار دارد. رتبه دهم این رده بندی در اختیار آمازون است، با ۴۱ درصد رشد و ارزشی حدود ۴۳ میلیارد دلار.

در رده‌بندی‌های منطقه ای نیز، فعالان عرصه تلفن همراه رتبه های اول را در اختیار دارند. در اروپا تی‌موبایل در رتبه دوم با ارزش ترین برندها قرار دارد و در آسیا هم چایناموبایل در رتبه دوم قرار دارد. بر اساس این گزارش، گوگل، اپل، آی بی ام، مایکروسافت، مکدونالد، کوکاکولا، ویزا، AT&T، مارلبرو و آمازون، به ترتیب در رتبه های اول تا دهم این رده بندی قرار دارند. جای برندهای ایرانی کجای این رده‌بندی است؟

:: خبر اینترفر از فارنت از phonearena

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.