بیش از ۷۰۰۰۰ نفر در سال از هاری” می میرند

2014-05-28_201524

ویروس بر سیستم مرکزی عصبی بدن تاثیر می‌گذارد و باعث تورم مغز می‌شود و اگر پیش از رسیدن به اعصاب درمان نشود، غیرقابل معالجه خواهد بود. کمبود بودجه برای واکسینه کردن سگ‌ها همچنان هر ساله ...

ویروس بر سیستم مرکزی عصبی بدن تاثیر می‌گذارد و باعث تورم مغز می‌شود و اگر پیش از رسیدن به اعصاب درمان نشود، غیرقابل معالجه خواهد بود.
کمبود بودجه برای واکسینه کردن سگ‌ها همچنان هر ساله جان ده‌ها هزار کودک را در اطراف جهان می‌گیرد.

رئیس سازمان جهانی بهداشت حیوانات گفت: که این درحالی است که این «قاتل نامرئی» را می‌توان فقط با یک دهم هزینه درمان بیماران هاری ریشه کن کرد.

تازه‌ترین ارقام حاکیست که حدود ۵۵ هزار نفر هر سال در اثر هاری می‌میرند که از این تعداد حدود ۴۰ درصد آن‌ها زیر سن پانزده سالگی دچار گازگرفتگی می‌شوند.

هاری که یکی از قدیمی‌ترین بیماری هاست، نتیجه قرار گرفتن در معرض یک ویروس است که معمولا از طریق بزاق دهان سگ یا خفاش آلوده منتقل می‌شود.

ویروس بر سیستم مرکزی عصبی بدن تاثیر می‌گذارد و باعث تورم مغز می‌شود و اگر پیش از رسیدن به اعصاب درمان نشود غیرقابل معالجه خواهد بود.

لوئی پاستور و امیلی رو در سال ۱۸۸۵ واکسنی ساختند که جان میلیون‌ها نفر را از این بیماری نجات داده است.

از آن واکسن برای ریشه کنی بیماری در بسیاری بخش‌های جهان با تزریق آن به سگ‌ها و سایر گونه‌ها از جمله روباه که ناقل هستند استفاده شد.

پزشکان می‌گویند، حتی وقتی نشان می‌دهیم که هزینه واکسینه کردن سگ‌ها ۱۰ درصد هزینه معالجه افراد گاز گرفته شده توسط سگ‌ها در جهان است، نمی‌توانیم همه اهداکنندگان را با این پیام قانع کنیم.

به گفتهٔ کار‌شناسان ۷۰ هزار کودک هستند که هر سال به طور دردناکی می‌میرند و رسانه‌ها آن را پوشش نمی‌دهند اما وقتی بیماری مرس ۲۰۰ آدم پیر را می‌کشد به آن توجه می‌شود.

:: خبر اینترفر از yjc

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.