کاهش مصرف سیگار در بریتانیا با سیگار الکترونیکی”

2014-05-28_202928

میزان مصرف سیگار درحال پایین آمدن است و درصد افرادی که سعی دارند سیگار را ترک کنند، بیشتر شده است. مطالعه‌ای در بریتانیا نشان می‌دهد احتمال موفقیت در ترک سیگار برای کسانی که به سیگارهای ...

میزان مصرف سیگار درحال پایین آمدن است و درصد افرادی که سعی دارند سیگار را ترک کنند، بیشتر شده است.
مطالعه‌ای در بریتانیا نشان می‌دهد احتمال موفقیت در ترک سیگار برای کسانی که به سیگارهای الکترونیکی ( electronic smoke ) روی می‌آورند، بیشتر از کسانی است که فقط به اراده شخصی تکیه می‌کنند یا از آدامس یا پچ نیکوتین دار استفاده می‌کنند.

2014-05-28_202857این مطالعه بر شش هزار نفر نشان داد که یک پنجم آنها با کمک سیگارهای الکترونیکی دخانیات را ترک کرده‌اند که نشان می‌دهد۶۰ درصد بیشتر از کسانی بود که به سایر شیوه‌ها متوسل شدند.

محققان می‌گویند: میزان مصرف سیگار درحال پایین آمدن است و درصد افرادی که سعی دارند، سیگار را ترک کنند بیشتر شده و در انگلستان نسبت کسانی که از سیگار الکترونیکی استفاه می‌کنند اما قبلا سیگار نکشیده‌اند خیلی خیلی پایین است.

2014-05-28_202949مصرف این سیگار‌ها در سال‌های اخیر به شدت افزایش یافته به طوری که هم اکنون دو میلیون نفر در بریتانیا از آن استفاده می‌کنند که سه برابر دو سال پیش است.

سازمان مواد دارویی و غذایی آمریکا، FDA ، اخیرا اعلام کرد که عوارض جانبی این محصولات برای سلامتی هنوز به خوبی معلوم نیست و بنابراین رشد شدید عرضه و تقاضا در این بازار نیازمند نظارت بیشتر است.

2014-05-28_203126دولت ولز هم خواهان محدود کردن استفاده از آنها در اماکن عمومی است چون می‌ترسد سیگار کشیدن را عادی جلوه دهد.

سازمان نظارت بر محصولات پزشکی و بهداشتی بریتانیا از ۲۰۱۶ بر سیگار الکترونیکی برچسب دارو خواهد زد، به طوری که باید با نسخه خریداری شوند.

:: خبر اینترفر از yjc

5/ 5.00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.