خبر احضار مدیران فیسبوک، اینستاگرام کذب است

2014-05-29_125202

«احضار مدیر فیس بوک» کذب است خبر احضار و اعلام جرم علیه مدیر فیسبوک، اینستاگرام و واتس‌اپ توسط مقامات قضایی استان فارس کذب است و مدیر هیچ شبکه کاربرمحوری تاکنون به دادسرای شیراز احضار نشده ...

«احضار مدیر فیس بوک» کذب است

خبر احضار و اعلام جرم علیه مدیر فیسبوک، اینستاگرام و واتس‌اپ توسط مقامات قضایی استان فارس کذب است و مدیر هیچ شبکه کاربرمحوری تاکنون به دادسرای شیراز احضار نشده است.

روابط عمومی دادگستری استان فارس اعلام کرد که خبر احضار و اعلام جرم علیه مدیر فیسبوک، اینستاگرام و واتس‌اپ توسط مقامات قضایی استان فارس کذب است و مدیر هیچ شبکه کاربرمحوری تاکنون به دادسرای شیراز احضار نشده است.

روابط عمومی دادگستری استان فارس به نقل از مقام قضایی مربوطه ضمن تکذیب اخبار منتشر شده مبنی بر احضار و اعلام جرم علیه مدیر شبکه اجتماعی فیس بوک اعلام کرده‌ است: در ابتدای سال ۱۳۹۳ شکایت تعدادی از شهروندان از کاربران داخلی این شبکه‌ها دائر بر نقض حریم خصوصی افراد از طریق انتشار فیلم و عکس و همچنین کلاهبرداری اینترنتی در دادسرای شیراز مطرح شده که موارد فوق در شعبه ویژه رسیدگی به جرایم رایانه‌ای شیراز تحت بررسی است.

بر اساس اطلاعیه روابط عمومی، این مقام قضایی افزوده است: شکات مطرح در پرونده ۵۰ نفر دائر بر کلاهبرداری اینترنتی توسط کاربران داخلی و همچنین شکایت ۳ شاکی خصوصی دائر بر سوءاستفاده غیر اخلاقی از تصاویر خانوادگی است.

وی تصریح کرد: البته گزارشات و مستندات متعددی در خصوص فعالیت گروه‌های معاند مبنی بر ترویج فساد و فحشا از طریق شبکه‌های اجتماعی اخذ شده است که در این خصوص اقدامات بازدارنده و همچنین دستورات قضایی لازم جهت شناسایی این کاربران صادر شده است. اما تاکنون علیه شخص خاصی اعلام جرم صورت نگرفته و پرونده در حال تکمیل و تحقیقات اولیه می‌باشد.

همچنین این مقام مسئول در دادگستری استان فارس همچنین در خصوص استفاده خانواده‌ها بخصوص جوانان و نوجوانان از فضاهای مجازی و شبکه‌های اجتماعی هشدار داده و تأکید کرده است: روزانه پرونده‌های متعددی با موضوع مالباختگی و سوء استفاده از افراد در فضای مجازی در دادسرا تشکیل می‌شود که لازم است دستگاه‌های فرهنگی و رسانه‌های گروهی نسبت به خطرات استفاده و اعتماد به افراد در فضاهای مجازی آگاهی بخشی نماید.

وی در پایان گفت: اخبار منتشره در فضاهای مجازی از منابع غیر رسمی و به نقل از افراد غیر مسئول اعلام می‌گردد و لازم است افراد از انتشار این گونه اخبار و شایعات خودداری نمایند.

:: خبر اینترفر از برنا

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.