هواپیمای مالزی در اقیانوس هند هم نبود

2014-05-29_133541

هواپیمای مالزی در اقیانوس هند هم نبود تیم عملیات جست‌وجوی استرالیا اعلام کرد، پس از دو ماه جست‌وجو، اثری از هواپیمای مسافربری ناپدید شده «ام اچ ۳۷۰» مالزی در محدوه‌ای از اقیانوس هند یافت نکرد. ...

هواپیمای مالزی در اقیانوس هند هم نبود

تیم عملیات جست‌وجوی استرالیا اعلام کرد، پس از دو ماه جست‌وجو، اثری از هواپیمای مسافربری ناپدید شده «ام اچ ۳۷۰» مالزی در محدوه‌ای از اقیانوس هند یافت نکرد.

یک روز بعد از اظهارات افسر نیروی دریایی آمریکا مبنی بر اینکه «امواج صوتی کشف شده در اقیانوس هند، واقعاً از جعبه سیاه هواپیمای مالزی نبوده است»، تیم عملیات جستجوی استرالیا نیز امروز پنجشنبه اعلام کرد هواپیمای ناپدید شده در محدوده جستجوی اقیانوس هند، محلی که امواج صوتی کشف شده بود، نیست.

پیشتر، نخست وزیر مالزی اعلام کرده بود که تحلیل داده‌های یک ماهواره انگلیسی و محاسبات منطقی نشان می‌دهد که هواپیمای ناپدید شده پرواز «ام اچ ۳۷۰ » پس از قطع ارتباط با برج مراقبت به دلیلی نامعلوم به سوی جنوب اقیانوس هند حرکت کرده است. از آنجا که در این منطقه امکان فرود سالم وجود نداشته، تقریباً قطعی است که هواپیما در دریا سقوط کرده و مسافران آن کشته شده‌اند.

پرواز شماره ۳۷۰ هواپیمایی مالزی در هشتم مارس با ۲۳۹ مسافر تبعه ۱۳ کشور از کوالالامپور عازم پکن بود، اما در خلیج تایلند ناپدید و تماس رادار با آن قطع شد.

تیم عملیات جستجو استرالیا اعلام کرده که محدوده جست‌وجو در اقیانوس هند را به طور کامل طی کرده‌اند اما هیچ اثری از هواپیمای مالزیایی یافت نشد.

زیردریایی بلوفین ۲۱، بیش از ۸۵۰ کیلومتر از غرب «پرت» در اقیانوس هند را از حدود دوماه پیش که ۴ سیگنال صوتی که گمان می‌شد از جعبه سیاه هواپیمای ناپدید شده مالزیایی ساطع می‌شود پیموده بود اما هیچ اثری از هواپیما در این محدوده جستجو یافت نشد.

:: خبر اینترفر از فرهنگ نیوز

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.