۱۰ غایب بزرگ در جام جهانی؛ علی کریمی یکی از آنها

2014 jamejahani world cup

۱۰ غایب بزرگ در جام جهانی؛ علی کریمی یکی از آنها یک سایت هندی از هافبک پیشین تیم ملی فوتبال ایران به عنوان یکی از غایبان نامدار جام جهانی پیش‌رو یاد کرد. تا شروع رقابت‌های ...

۱۰ غایب بزرگ در جام جهانی؛ علی کریمی یکی از آنها

یک سایت هندی از هافبک پیشین تیم ملی فوتبال ایران به عنوان یکی از غایبان نامدار جام جهانی پیش‌رو یاد کرد.

تا شروع رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل تنها ۱۱ روز دیگر باقی مانده است، تورنمنتی که بازیکنان نامداری بنا به دلایل مختلف از همراهی تیم ملی کشورشان بازخواهند ماند. سایت «فِرست پُست» هند در گزارشی جالب اقدام به معرفی ۱۰ بازیکن سرشناسی که از سفر به برزیل باز خواهند ماند، کرده است. یکی از این بازیکنان علی کریمی، هافبک پیشین تیم ملی کشورمان است.
در این گزارش آمده است: کریمی کهنه‌کار همواره از آرزویش برای حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل با پیراهن تیم ملی کشورش گفته است، این در حالی است که کارلوس کی‌روش هم اغلب در مصاحبه‌هایش از این بازیکن ۳۵ ساله تمجید و از او به عنوان یکی از بهترین بازیکنانی که تا به حال با آنها کار کرده، یاد کرده است.

در ادامه گزارش سایت «فِرست پُست» خاطر نشان شده است: کریمی که یکی از محبوب‌ترین فوتبالیست‌های کشور ایران به شمار می‌رود در صعود تیم ملی ایران به مرحله پایانی جام جهانی ۲۰۱۴ نقشی تأثیرگذار داشت. او همچنین به عنوان یکی از ناسازگارترین بازیکنان ایران هم معروف است.

انتقادات علی کریمی از فدراسیون فوتبال مورد دیگری بود که در این گزارش بدان اشاره شده و آمده است: در سال ۲۰۰۸ بود که کریمی به صورت علنی بر فدراسیون فوتبال ایران خرده گرفت و انتقاد کرد. پس از کش‌و‌قوس‌هایی که در این بین رخ داد او برای مدتی از تیم ملی ایران به دور بود و سرانجام یک سال پس از جام ملت‌های ۲۰۱۱ آسیا از سوی کارلوس کی‌روش به اردوی تیم ملی دعوت شد.

علی کریمی در مرحله پایانی دور انتخابی جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل در قاره آسیا که تیم ملی کشورمان سه بازی دیگر پیش‌رو داشت از بازی در تیم ملی ایران اعلام بازنشستگی کرد.
دیگر بازیکنانی که در این گزارش به آنها اشاره شده است عبارتند از: لوکاس نیل استرالیایی، فیلیپه کوتینیو برزیلی، کارلوس توس آرژانتینی، مایکل کریک انگلیسی، لاندون دونووان آمریکایی، ماریو گومس آلمانی، سمیر نصری فرانسوی، گال کلیچی فرانسوی و اشلی کول انگلیسی.

:: خبر اینترفر از دانا از تسنیم

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.