زنان ارتش «اسرائیل» در مرز صحرای سینا + عکس

2014-06-01_235327

زنان ارتش «اسرائیل» در مرز صحرای سینا + عکس خبرگزاری مستقل فلسطین «سما»، «کوهین» عکاس خبرگزاری رویترز یک روز کامل (۲۴ می۲۰۱۴) را در کنار گردان رژیم صهیونیستی موسوم به «کرکال» در مرزهای این رژیم ...

زنان ارتش «اسرائیل» در مرز صحرای سینا + عکس

خبرگزاری مستقل فلسطین «سما»، «کوهین» عکاس خبرگزاری رویترز یک روز کامل (۲۴ می۲۰۱۴) را در کنار گردان رژیم صهیونیستی موسوم به «کرکال» در مرزهای این رژیم با مصر گذراند و تصاویر آنها را منتشر کرد، یک سوم این گردان را زنان تشکیل می‌دهند و وظیفه آن انجام گشت‌های منظم برای تعقیب و برخورد با اخلالگران و قاچاقچیان در صحرای سینا است.

2014-06-01_234427

«احمد فؤاد انور» کارشناس امور رژیم اسرائیل و استاد دانشگاه «اسکندریه» مصر گفت «رویترز» و اسرائیل با انتشار این تصاویر چند هدف را دنبال می‌کنند اول اینکه اطمینان خاطر صهیونیست‌های ساکن سرزمین‌های اشغالی را جلب کنند و بگویند چندان خطری در صحرای سینا آنها را تهدید نمی‌کند به نحوی که حتی زنان ارتش را به آنجا فرستاده است، دوم اینکه چهره ارتش مصر را تخریب کند و آن را ناکارآمد جلوه دهد، و سوم اینکه وانمود کنند ارتش رژیم صهیونیستی برابری را برقرار کرده و به زنان نیز ماموریت‌های نظامی داده و فقط آنها را محدود به کارهای اداری ارتش نکرده است.

2014-06-01_234445ارتش اسرائیل گردان کرکال را در سال ۲۰۰۴ تاسیس کرد تا بدین وسیله زنان را نیز در ماموریت‌های نظامی شرکت دهد.

2014-06-01_235125روزنامه «اسرائیل هیوم» نوشت استقبال زنان در سرزمین‌های اشغالی برای پیوستن به ارتش روز به روز در حال افزایش است، تعداد این زنان از ۵۲۸ نفر در سال ۲۰۱۱ به ۵۳۷ نفر در سال ۲۰۱۲ و ۸۷۹ نفر در سال ۲۰۱۳ رسیده است.

:: خبر اینترفر / متن پیام از فارس

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.