پیروزی قطعی بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری سوریه

2014-06-05_023441

پیروزی قطعی بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری سوریه بر اساس شمارش آرای صورت گرفته تاکنون بیش از ۷۳.۴۲ درصد از مردم سوریه در انتخابات رای داده اند. شبکه المیادین خبر داد که نتایج انتخابات ...

پیروزی قطعی بشار اسد در انتخابات ریاست جمهوری سوریه

بر اساس شمارش آرای صورت گرفته تاکنون بیش از ۷۳.۴۲ درصد از مردم سوریه در انتخابات رای داده اند.

شبکه المیادین خبر داد که نتایج انتخابات ریاست جمهوری سوریه تا دقایقی دیگر در مقر وزارت دادگستری سوریه در خیابان المزه دمشق اعلام خواهد شد. ساعتی پیش منابع خبری از شمارش ۷۰ درصد از آرای انتخابات ریاست جمهوری سوریه خبر داده بودند.
منابع غیر رسمی اعلام کردند که برآوردهای اولیه از نتایج از پیروزی قاطع “بشار اسد” در انتخابات ریاست جمهوری سوریه حکایت دارد.

2014-06-05_023416این منابع اعلام کردند: بشار اسد در استان حمص از کل ۴۳ هزار و ۸۷ رای شمارش شده، ۴۳ هزار رای را از آن خود کرده است. این منابع همچنین اعلام کردند که بشار اسد در درعا از ۱۵۰ هزار و ۲۵۰ رای میزان ۱۵۰ هزار رای را از آن خود کرده است.

پیش از این نیز ناظران منطقه ای با توجه به محبوبیت بالای بشار اسد در سوریه و تاثیرات مضاعف بحران سوریه بر افزایش این محبوبیت از پیروزی قاطع وی در انتخابات خبر داده بودند.

شبکه المنار نیز خبر داد که دادگاه عالی قانون اساسی سوریه هم اکنون نتایج نهایی شمارش آراء انتخابات ریاست جمهوری سوریه را از کمسیون قضایی انتخابات دریافت کرده است.

از سوی دیگر، منابع نزدیک به کمیته عالی قضایی انتخابات ریاست جمهوری سوریه اعلام کردند: میزان مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری سوریه از ۷۳.۴۲ درصد گذشته است. شمارش آرای انتخابات ریاست جمهوری سوریه از نخستین ساعات بامداد امروز در تمامی مراکز اخذ رای در سوریه آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

بر اساس شمارش آرای صورت گرفته تاکنون ۱۱ میلیون و ۶۳۴ هزار و ۴۱۲ نفر در این انتخابات شرکت کرده اند که میزان مشارکت بیش از ۷۳.۴۲ درصد بالغ می شود.

طبق اعلام دادگاه قانونی سوریه در این انتخابات بشار اسد با کسب ۱۰میلیئن و ۳۱۹ هزار و ۷۲۳ رای و با نسبت ۸۸.۷ درصد از کل آراء، به پیروزی قطعی دست یافته است.

:: خبر اینترفر از جام

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.