اتهام زنی های دوطرفه بین روسیه و اوکراین

روسیه و اوکراین

اتهام زنی های دوطرفه بین روسیه و اوکراین مسکو – روسیه و اوکراین روزیکشنبه به تبادل اعتراضات و اتهامات متقابل علیه یکدیگر پرداختند و یکدیگر را به نقض مقررات حاکم بر روابط همسایگی متهم کردند. ...

اتهام زنی های دوطرفه بین روسیه و اوکراین

مسکو – روسیه و اوکراین روزیکشنبه به تبادل اعتراضات و اتهامات متقابل علیه یکدیگر پرداختند و یکدیگر را به نقض مقررات حاکم بر روابط همسایگی متهم کردند.

وزارت امورخارجه روسیه در بیانیه ای اعلام کرد که سازمان امنیت فدرال این کشور امروز (یکشنبه) یادداشت اعتراضی را به اوکراین ارسال و در آن در مورد امنیت محدوده های مرزی دو کشور ابراز نگرانی کرده است.

دراین یادداشت به موارد نقض حریم هوایی و قلمروی روسیه از طرف نیروهای اوکراینی از جمله ورود غیر قانونی دو دستگاه نفربر زرهی اوکراینی به خاک روسیه در استان ˈرستفˈ اشاره شده است.

طرف روسی در یادداشت خود همچنین به چند مورد نقض حریم هوایی این کشور توسط هواپیماها و بالگردهای نظامی اوکراین اشاره کرده که از آن جمله شامل تجاوز یک فروند جنگنده سوخو-۲۷ نیروی هوایی اوکراین به حریم هوایی روسیه در روز پنجم ژوئن (۱۵ خرداد) و یک فروند بالگرد ام.آی-هشت در دوازدهم همین ماه (۲۲خرداد) است.

وزارت امور خارجه اوکراین هم با ارسال یادداشتی به مسکو به تحویل تسلیحات روسی به شبه نظامیان اعتراض کرده است.

در این یادداشت به تحویل تانک توسط روسیه به شبه نظامیان مناطق لوهانسک و دونتسک و نیز تحویل موشک های دوش پرتاب ضدهوایی به شبه نظامیان اعتراض شده است.

روابط روسیه و اوکراین در ماه های اخیر تیره شده و دو طرف یکدیگر را به ایجاد اوضاع کنونی متهم می کنند.

:: خبر اینترفر از ایرنا

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.