کلاهبرداری از طریق تلفن بانک و اینترنت

Bank Phone Scam

فردی از طریق اینترنت و تلفن بانک به روشی جدید اقدام به کلاهبرداری میلیونی از فروشندگان می نمود که طی پیگیری پلیس آگاهی و شکایات مکرر از اقدامات مشابه در مناطق مختلف، فرد کلاهبردار دستگیر ...

فردی از طریق اینترنت و تلفن بانک به روشی جدید اقدام به کلاهبرداری میلیونی از فروشندگان می نمود که طی پیگیری پلیس آگاهی و شکایات مکرر از اقدامات مشابه در مناطق مختلف، فرد کلاهبردار دستگیر شد.

این فرد که گفته می شود سطح تحصیلات پایینی هم دارد ، طی کلاهبرداری خود میلیون ها تومان پول را از فروشندگانی به جیب می زد که محصولات و فروشگاهایشان در زمینه فروش کامپیوتر و لپ تاپ بوده است!

این فرد به صورت حضوری وارد فروشگاه شده و پس از جمع آوری و فاکتور شدن محصولات به بهانه ی همراه نداشتن پول نقد تقاضای پرداخت مبلغ از طریق اینترنت و تلفنبانک می نمود.

فروشندگان بسیاری که حسابشان متصل به تلفن بانک و اینترنت بود پس از وارد کردن مشخصات پرداخت و مبلغ سامانه را در اختیار این کلاهبردار قرار می دادند تا وی دکمه تایید و پرداخت را انتخاب نماید ، کلاهبردار نیز در این زمان به سادگی دکمه انصراف از پرداخت را می فشرد و در نتیجه مبلغ به حساب فروشندگان واریز نمی شد.

سپس محصولات خریداری شده را به خودرو انتقال داده و برای همیشه از محل دور می شد ، فروشندگان زمانی متوجه این موضوع می شدند که در روزهای آینده به بانک مراجعه و از حساب خالی خود مطلع می گشتند.

شبکه اینترنتی اینترفر توجه به این موضوع را به عموم توصیه می کند؛ همیشه از موجودی حساب خود مطلع  بوده و پس از پرداخت وجه از طریق سامانه های اینترنتی و تلفن بانک، حساب خود را بررسی نمایید و تا زمانی که مبلغ از حساب شما کسر و یا افزوده نشده از خرید و فروش اجتناب نمایید.

:: خبر اینترفر

5/ 0.00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.