زمان اعلام نتایج نهایی” کنکور سراسری ارشد ۹۳

نتایج آزمون کارشناسی ارشد

نتایج اولیه و نهایی” کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی ” سراسر کشور آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۳ در روزهای ۲۳ تا ۲۵ بهمن ماه ۹۲ با حضور ۹۵۰ هزار و ۹۴۳ داوطلب برگزار شد ...

نتایج اولیه و نهایی” کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه های دولتی ” سراسر کشور

آزمون کارشناسی ارشد سال ۹۳ در روزهای ۲۳ تا ۲۵ بهمن ماه ۹۲ با حضور ۹۵۰ هزار و ۹۴۳ داوطلب برگزار شد که از این تعداد ۴۹۳ هزار و ۷۲۲ نفر زن و ۴۵۷ هزار و ۲۲۱ نفر مرد به عبارت دیگر ۵۱.۹۲ درصد داوطلبان زن و ۴۸.۰۸ درصد داوطلبان مرد بودند.

در این آزمون با توجه به شرکت برخی از داوطلبان در رشته دوم تعداد یک میلیون و ۶۳ هزار و ۸۷۶ کارت ورود به جلسه آزمون برای کنکور ارشد صادر شد.

آزمون کارشناسی ارشد در ۱۴۲ کدرشته برگزار شده است که از این تعداد ۵۱ کد رشته علوم انسانی، ۱۶ کد رشته علوم پایه، ۲۹ کدرشته فنی مهندسی، ۲۵ کدرشته کشاورزی، ۱۳ کد رشته هنر و ۸ کدرشته دامپزشکی هستند.

پیش از این گفته شده بود که تعداد ۱۳۴ هزار نفر در دوره کارشناسی ارشد سال ۹۲ پذیرفته می شود و ظرفیت پذیرش در سال ۹۳ افزایش خواهد داشت و به حدود ۱۵۰ هزار نفر می رسد.

نتایج اولیه آزمون به صورت کارنامه و انتخاب رشته توسط داوطلبان در نیمه دوم اردیبهشت ۹۳ انجام شد و پذیرفته شدگان مرحله اول فرم انتخاب رشته خود را تکمیل کردند.

نتایج نهایی آزمون ورودی کارشناسی ارشد سال ۹۳ دهه اول شهریورماه ۹۳ اعلام می شود.

:: به درخواست کاربران جهت اطلاع از زمان اعلام نتیجه نهایی ارشد ۹۳، خبر فوق که در نیمه دوم فروردین ۹۳ در خبرگزاری مهر اعلام شده بود بازنشر گردید ، جهت اطلاع از آخرین اخبار از زمان اعلام نتایج نهایی” ارشد ۹۳ دانشگاههای دولتی (سراسری) به صفحه اخبار کارشناسی ارشد ۹۳ سازمان سنجش مراجعه نمایید، ضمنا آخرین اخبار در خصوص آزمونها از سایت اینترفر به اطلاع عموم خواهد رسید. 

:: خبر اینترفر از مهر

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.