جاسوسی فیس بوک از ۷۰۰ هزار کاربر جنجال آفرید

facebook

جاسوسی فیس بوک از ۷۰۰ هزار کاربر جنجال به پا کرد / دفاع فیس بوک از جاسوسی! یکی از محققان فیس‌بوک که مسئول انجام بررسی روانشناسی اخیر این شرکت در مورد تاثیرات پست‌های فیس بوکی ...

جاسوسی فیس بوک از ۷۰۰ هزار کاربر جنجال به پا کرد / دفاع فیس بوک از جاسوسی!

یکی از محققان فیس‌بوک که مسئول انجام بررسی روانشناسی اخیر این شرکت در مورد تاثیرات پست‌های فیس بوکی بر عواطف کاربران بوده، از انجام چنین پژوهشی دفاع کرد.

وی هدف از این کار را بررسی یک دغدغه مشترک در میان بسیاری از کاربران این شبکه اجتماعی دانست.

بررسی مذکور نشان می دهد که ارسال پست های منفی یا مثبت از سوی هر کاربر به طور مستقیم بر عواطف و احساسات دوستان وی نیز اثر گذاشته و باعث ارسال پست های منفی یا مثبت از سوی آنان می شود.

آدام کرامر افزود: ما می‌خواستیم به این نکته هم پی ببریم که آیا ارسال پست‌های منفی ممکن است موجب کاهش مراجعه کاربران دیگر به فیس بوک شود یا خیر. البته در نتایج منتشر شده اشاره روشنی به این مساله نشده است.

کرامر مدعی شده فیس بوک به اثرات عاطفی این شبکه اجتماعی بر روی کاربرانش اهمیت می دهد. وی برای انجام این تحقیق پست های ۷۰۰ هزار کاربر انگلیسی زبان فیس بوک را بررسی کرده است.

این اقدام طوفانی از اعتراض را در میان کاربران اینترنت موجب شده، زیرا آنها معتقدند فیس بوک از دسترسی به حجم زیادی از اطلاعات کاربرانش سوءاستفاده کرده و حریم شخصی آنها را نقض کرده است.

:: خبر اینترفر از برسام

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.