رومینگ در اروپا ۵۰ درصد کاهش یافت

roaming euro

هزینه برقراری تماس در اروپا(roaming euro) با کاهش ۲۱ درصدی به‌ دقیقه‌ای ۱۹ سنت رسیده و تماس‌های دریافتی ۳۰ درصد ارزان‌تر شده‌اند. به دنبال اجرای قوانین جدید اتحادیه اروپا مبنی بر حذف تدریجی خدمات رومینگ، ...

هزینه برقراری تماس در اروپا(roaming euro) با کاهش ۲۱ درصدی به‌ دقیقه‌ای ۱۹ سنت رسیده و تماس‌های دریافتی ۳۰ درصد ارزان‌تر شده‌اند.

به دنبال اجرای قوانین جدید اتحادیه اروپا مبنی بر حذف تدریجی خدمات رومینگ، هزینه استفاده از سرویس مذکور در سراسر کشورهای این منطقه ۵۰ درصد کاهش یافت.

سال گذشته برای نخستین بار طرح کاهش قیمت خدمات رومینگ در کشورهای اروپایی به اجرا درآمد و در این راستا کمیسیون اروپا هفته گذشته اعلام کرد که از سه‌شنبه هفته جاری هزینه استفاده از این خدمات در تمامی کشورهای عضو اتحادیه اروپا ۵۰ درصد کاهش میابد.

لازم به ذکر است که با این اتفاقات جدید هزینه برقراری تماس در اروپا با کاهش ۲۱ درصدی به‌ دقیقه‌ای ۱۹ سنت رسیده و این در حالی است که تماس‌های دریافتی ۳۰ درصد ارزان‌تر شده‌اند و هزینه هر دقیقه آن‌ها از ۷ سنت به ۵ سنت کاهش یافته است.

علاوه بر این، هزینه ارسال پیامک با کاهش ۲۵ درصدی ۶ سنت محاسبه می‌شود و در مقابل، هزینه استفاده از خدمات اطلاعاتی با کاهش ۵۵.۵ درصدی مواجه شده است و کاربران که تا پیش از این مجبور بودند برای استفاده از یک مگابایت اینترنت ۴۵ سنت بپردازند، از این پس فقط ۲۰ سنت پرداخت می‌کنند.

با اجرای این قانون تمام اپراتورهای مخابراتی در اروپا موظف شده‌اند که از این پس قبل از آغاز سفر مشترکان خود هزینه خدمات رومینگ را به طور دقیق به آنها اعلام کنند و این امکان را به شما بدهند تا در جریان سفرهای اروپایی کمترین هزینه را برای استفاده از خدمات مخابراتی بپردازید.

این کاهش قیمت‌ها در حالی صورت می‌گیرد که کمیسیون اروپا در ماه فوریه از سال جاری میلادی با انجام یک بررسی متوجه شد کمتر از ۱۰ درصد مردم در جریان سفرهای داخل اروپا از تلفن همراه خود استفاده می‌کنند و مهم‌ترین دلیل در این زمینه نگرانی از هزینه‌های بعدی است.

:: خبر اینترفر از همشهری

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.