شو زنده مد و لباس در ایران / صدور مجوز ژورنال مد

ژورنال مد و لباس های جدید

ترویج پوشش با اجرای شو زنده مد و لباس در ایران در شرایطی که دغدغه‌های جدی درحوزه حجاب در چند وقت اخیر توسط مردم و مسئولان به شکل‌های مختلف مطرح شده است، کارگروه ساماندهی مد ...

ترویج پوشش با اجرای شو زنده مد و لباس در ایران

در شرایطی که دغدغه‌های جدی درحوزه حجاب در چند وقت اخیر توسط مردم و مسئولان به شکل‌های مختلف مطرح شده است، کارگروه ساماندهی مد و لباس اسلامی- ایرانی هم با هدف الگوسازی و ترویج پوشش مناسب سه مرکز مجاز برگزاری نمایش زنده لباس‌های ایرانی و اسلامی را معرفی کرد و همچنین از صدور مجوز برای انتشار ژورنال‌های مد و لباس در کشور خبر داده است.

به گفته مسئولان این اقدام به منظور ترویج سبک زندگی اسلامی و ایرانی و هویت سازی کاربردی در سطح جامعه و معرفی آثار مورد تائید کارگروه مد و لباس صورت گرفته است.

با توجه به بحث هایی که این روزها درباره موضوع پوشش و حجاب در جامعه مطرح است، جای خالی چنین مراکزی که به روند ارائه مد و لباس های ایرانی ـ اسلامی سرعت بخشند، کاملا محسوس است. کارگروه ساماندهی مد و لباس زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در چند سال اخیر با برگزاری نمایشگاه ها و جشنواره هایی سعی در پر کردن این خلا در جامعه داشت. اما گستردگی بحث مد و لباس و رقابت شدید و تنگاتنگ بازار پوشاک و لباس با وجود مدها و پوشاک بیگانه، حضور هر چه بیشتر مراکزی از این دست را می طلبد تا مدهای ایرانی ـ اسلامی متنوع تری را در اختیار مردم قرار دهد.

مراکز مجاز برگزاری نمایش زنده لباس

یکی از شیوه های معمول برای معرفی مد ها و لباس های جدید، اجرای نمایش زنده لباس است. شاید رسمی ترین شکل این اتفاق که سر و صدای زیادی را هم به همراه داشت مربوط به مراسم پایانی سومین جشنواره مد و لباس فجر بود که در حضور وزیر ارشاد، مجموعه آثار برگزیده لباس های ایرانی و اسلامی در این رویداد هنری برای حاضران به صورت زنده به نمایش درآمد و تصاویر آن بلافاصله در سطح وسیعی در سایت ها و رسانه ها منتشر شد.

حالا به فاصله چند ماه و آن طور که حمید قبادی، دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس خبر می دهد سه موسسه «مُدینو»، «ویولت» و«به پوشی» پس از گذراندن دوره های آموزشی و طی مراحل قانونی، مجوز لازم را برای برگزاری نمایش زنده لباس ایرانی و اسلامی دریافت کرده اند. آن گونه که قبادی می گوید متقاضیان حقیقی و حقوقی که خواهان اجرای نمایش برای محصولات برند خود هستند، می توانند از طریق این موسسات اقدام کنند، چراکه همه امور مربوط به کسب مجوز و اجرا توسط موسسات انجام می شود. از سوی دیگر، نمایش لباس در تعدادی از مراکز واجد شرایط که توسط دبیرخانه کارگروه شناسایی شده است برگزار می شود؛ مانند برج میلاد، برج آزادی، تالار وحدت و… هم اکنون ۳۰ مرکز برای برگزاری اجرای زنده شناسایی شده که به گفته قبادی موسسات نام برده می توانند برنامه های خود را در این مراکز انجام دهند.

قبادی با اشاره این که منعی برای افزوده شدن موسسات دیگر به این سه موسسه معرفی شده برای اجرای نمایش زنده وجود ندارد، بیان می کند: «این مؤسسات ابتدا باید در مورد جزئیات و نحوه برگزاری برنامه نمایش زنده لباس، شیوه انتخاب میزبان و… آموزش ببینند و با رعایت آیین نامه مربوط، در چارچوب آن عمل کنند.»

به گفته دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس، اکنون نمایش زنده لباس ویژه بانوان اجرا خواهد شد ولی در مراحل بعدی تصمیم داریم با رعایت ضوابط و اصول امکان اجرای زنده لباس که تنها مختص به بانوان نباشد را فراهم کنیم.

انتشار ژورنال های مد و لباس

کارگروه ساماندهی مد و لباس همچنین مرکزی برای اجرا و نیز صدور مجوز و انتشار ژورنال های تخصصی این حوزه معرفی کرده است. این موسسه گروه تخصصی عکاسی، گریم، چاپ و مدلینگ را دارد و دریافت مجوز از بنیاد ملی مد و لباس نیز از سوی این مرکز پیگیری می شود.

متقاضیان انتشار ژورنال های تخصصی مد و لباس می توانند با مراجعه به این مراکز درخواست خود را ارائه کنند. پیش از این، با حمایت بنیاد ملی مد و لباس بیش از هشت ژورنال تخصصی برای جشنواره های مختلف و حوزه های گوناگون مد و لباس منتشر شده بود.

:: خبر اینترفر از جام جم

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.