مقررات جدید سرویس مدارس اعلام شد

سرویس مدارس

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران از امضای تفاهم‌نامه سرویس مدارس شهر تهران میان آموزش و پرورش، پلیس راهور، سازمان تاکسیرانی و سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران خبر داد و گفت: سرویس مدارس ...

سخنگوی آموزش و پرورش شهر تهران از امضای تفاهم‌نامه سرویس مدارس شهر تهران میان آموزش و پرورش، پلیس راهور، سازمان تاکسیرانی و سازمان حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران خبر داد و گفت: سرویس مدارس شهر تهران از سال تحصیلی آینده با ضوابط مشخص فعالیت خواهد کرد.
مسعود ثقفی : افزایش ۲۵ درصدی پوشش و ساماندهی نیروها، صدور کارنامه هوشمند ویژه سرویس مدارس، ایجاد دوره آموزشی اخلاق حرفه ای تاکسیرانی و مهارت های بهداشت روانی تاکسیرانان و آشنایی آنها با قوانین راهنمایی و رانندگی، درج پلاک خودرو روی برچسب سرویس، استفاده از اتوبوس های ایمن برای اردوهای دانش آموزی مدارس و ارائه کارت تخفیف ۵۰ درصدی به دانش آموزان و دانشجویان از جمله مواد قید شده در این تفاهم نامه است.

وی ادامه داد: بر اساس این تفاهم نامه، سازمان حمل و نقل و ترافیک و شرکت واحد اتوبوسرانی متعهد شدند نسبت به معرفی مراکز دارای صلاحیت و مجوز بر اساس آیین نامه اجرایی حمل و نقل دانش آموزان مدارس برحسب توانمندی شرکت ها و نیاز آموزش و پرورش اقدام کنند. همچنین مدیران مدارس موظف هستند نسبت به عقد قرارداد شرکت های معرفی شده دارای مجوز اقدام کنند.

ثقفی با بیان این که تاکسیرانی و اتوبوسرانی باید زمینه های لازم را برای نظارت بر عملکرد شرکت های تابعه فراهم و برنامه های مربوط به آموزش اخلاق حرفه ای و تشویق رانندگان موفق را به صورت فصلی اعلام کنند، گفت: آموزش و پرورش مکلف است نسبت به تهیه نمونه قرارداد حمل و نقل دانش آموزان بین مدرسه و شرکت طرف قرارداد تاکسیرانی اقدام و شرکت ها نیز متعهد می شوند طبق نمونه قرارداد مذکور در مدارس، قرارداد منعقد کنند.

به گفته وی، دریافت برچسب معاینه فنی و بیمه سرنشین نیز برای خودروهای مدارس الزامی است و همه رانندگان باید نسبت به دریافت گواهی صلاحیت رانندگی سرویس مدارس از تاکسیرانی و شرکت واحد اتوبوسرانی اقدام کنند

:: خبر اینترفر از جام جم آنلاین

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.