سقوط هواپیمای مسافربری مالزی با ۲۹۵ کشته / اصابت موشک

Boeing passenger jet crashes in Malaysia

اصابت موشک به بوئینگ مسافربری مالزی در روسیه با ۲۹۵ کشته + عکس سقوط هواپیمای بوئینگ مسافربری مالزی بر اثر اصابت موشک (Boeing passenger jet  crashes in Malaysia ) در مرز اوکراین و روسیه ۲۹۵ ...

اصابت موشک به بوئینگ مسافربری مالزی در روسیه با ۲۹۵ کشته + عکس

سقوط هواپیمای بوئینگ مسافربری مالزی بر اثر اصابت موشک (Boeing passenger jet  crashes in Malaysia ) در مرز اوکراین و روسیه ۲۹۵ کشته بر جای گذاشت ، جزئیات دقیقی از سقوط منتشر نشده است.

بی بی سی، این هواپیما از آمستردام به سوی کوآلالامپور در حرکت بوده است و در مرز روسیه و اوکراین سقوط کرده است.

تمامی سرنشینان این هواپیما کشته شده اند. این هواپیما ۲۸۸ مسافر و ۷ خدمه داشته است. علت سقوط این هواپیما هنوز مشخص نیست. نخست وزیر مالزی در این باره گفت سقوط هواپیمای مسافربری این کشور برای وی تکان دهنده است و دستور آغاز تحقیقات در این خصوص را صادر کرده است.

تصاویر اولیه سقوط هواپیمای بوئینگ مسافربری مالزی با ۲۹۵ مسافر در مرز اوکراین و روسیه

تصاویر سقوط هواپیمای مسافربری مالزی  Image plane crash in Malaysia تصاویر سقوط هواپیمای مسافربری مالزی  Image plane crash in Malaysia تصاویر سقوط هواپیمای مسافربری مالزی  Image plane crash in Malaysia تصاویر سقوط هواپیمای مسافربری مالزی  Image plane crash in Malaysia

وزارت کشور مالزی اعلام کرده که این هواپیما توسط موشک زمین به هوا ساقط شده است.

ویتالی چورکین نماینده روسیه در سازمان ملل هر گونه دست داشتن روسیه در سقوط این هواپیما را رد کرده است. سفیر روسیه در سازمان ملل متحد روز پنجشنبه ادعای کی یف را مبنی بر این که یک هواپیمای جنگی روسیه این هفته یک فروند هواپیمای جنگی اوکراین را بر فراز خاک این کشور هدف قرار داده و سرنگون کرده است، رد کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از سازمان ملل متحد، ویتالی چورکین در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک به خبرنگاران گفت :« ما چنین کاری نکرده ایم.

شورای امنیت و دفاع ملی اوکراین اعلام کرد یک فروند جت نظامی روسیه یک فروند هواپیمای جنگی سوخو – ۲۵ اوکراین را با یک راکت هدف قرار داد و خلبان این هواپیمای جنگی موفق شد خود را از هواپیما بیرون پرتاب کند.

این در حالیست که شبکه تلویزیونی سی ان ان اعلام کرد: مشاور وزیر کشور اوکراین گفته است براثر شلیک موشک های ضد هوایی روسیه هواپیمای مالزی سرنگون شده است.

در همین حال فرانسه نیز از شرکت های هواپیمایی خود خواسته است که از آسمان اوکراین عبور نکنند.

خبرگزاری رویترز ، الکساندر بورودای رهبر جدایی طلبان شرق اوکراین نیز روز پنجشنبه گفت نیروهای دولتی اوکراین هواپیمای مسافربری مالزی را سرنگون کرده اند و این در حالی است که کیف دست داشتن در این زمینه را تکذیب کرده است.

:: خبر اینترفر از خبر آنلاین ، بی بی سی ، رویترز

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.