بهترین مناطق کوهنوردی در جهان + عکس

Climbing بهترین و خطرناک ترین مناطق کوهنوردی جهان

با گذشت تقریباً یک ماه از آغاز فصل تابستان، افراد بسیاری تصمیم دارند تا به سفر بروند. در این میان افرادی هستند که به کوه نوردی علاقه بسیاری دارند. نگاهی داریم به 10 عدد از ...

بهترین مناطق کوهنوردی در جهان + عکس

کوه نوردی ورزشی است پرخطر و دشوار و افرادی که وارد آن می‌شوند ابتدا از مکان‌های ساده و آسان تمرینات خود را شروع می‌کنند.

اگر شما هم چندین سال است در این زمینه فعالیت می‌کنید و به سطحی رسیده‌اید که بتوانید به نقاط بلند کوه های جهان دست یابید، پیشنهاد می‌کنیم تا این مقاله را مطالعه کنید تا با ۱۰ عدد از بهترین نقاط کوه نوردی جهان آشنا شوید.

قله خویتن در مغولستان

بهترین مناطق کوهنوردی در جهان + عکساگر روزی به کشور مغولستان سفر کنید، با مناظر طبیعی وسیعی مواجه می‌شوید که چندین کیلومتر وسعت دارند و می‌توانند هر فردی را محصور خود کنند. یکی از دیدنی‌ترین مناظر این کشور نیز کوه خوی تن است که ۴۳۷۴ متر ارتفاع دارد. برای دست یابی به این کوه باید از مناطقی عبور کند که تا حد زیادی دست نخورده‌اند و لذت این سفر را چندین برابر می‌کنند.

کلیمانجارو در تانزانیا

بهترین مناطق کوهنوردی در جهان + عکسبلندترین کوه قاره آفریقا با ارتفاعی ۵۸۹۹ متری سطح صافی دارد که آن را از بسیاری کوه های دیگر متمایز کرده است. رسیدن به بالاترین نقطه این کوه کاری بسیار دشوار ولی پر هیجان است. شما می‌توانید از چند مسیر مختلف به قله آن برسید و از مسیرهای مختلفی هم به پایین بازگردید. در طول این سفر هم می‌توانید از منظره بی نظیر جنگل‌های اطراف لذت برید.

آندس در پرو

بهترین مناطق کوهنوردی در جهان + عکسبلندترین رشته کوه جهان. این رشته کوه از چندین کشور مختلف و از چندین ناحیه آب و هوایی متفاوت عبور کرده است. اگر در امتداد این رشته کوه سفر کنید شما از مناطق بیابانی تا جنگل‌های انبوه عبور خواهید کرد. همچنین شهر گم شده ماچو پیچو که در سال ۱۹۱۱ کشف شد نیز در قسمتی قابل مشاهده است. بلندترین قله  این رشته کوه ۶۹۶۲ متر ارتفاع دارد.

کوه اورست در نپال

بهترین مناطق کوهنوردی در جهان + عکسبا ارتفاعی ۸۸۵۶ متری، قله اورست بلندترین کوه جهان است. دستی یابی به بلندترین نقطه این کوه یکی از بزرگ‌ترین اهداف کوه‌نوردان در سراسر جهان محسوب می‌شود و تا کنون بیش از ۲ هزار نفر موفق شده‌اند تا به این هدف دست یابند.

اترهورن در سوئیس

بهترین مناطق کوهنوردی در جهان + عکسواقع شده در ارتفاعات آلپ سوئیس این کوه هرمی شکل شناخته‌ترین قله اروپا است. برای افراد بسیاری بالا رفتن از این کوه که در محل تولد کوه نوردی واقع شده است یک آرزو است.

کوه البروس در روسیه

2014-07-17_200927در منطقه ای با طبیعتی متنوع کوه آلبروس با ۵۶۴۲ متر ارتفاع واقع شده است و به عنوان برجی مراقب در میان اروپا و آسیا قرار گرفته است. افرادی که به این منطقه سفر می‌کنند علاوه ب مناظر طبیعی فوق‌العاده زیبا می‌توانند با بومیان چند فرهنگی نیز آشنا شوند.

کوه های Cilaltépetl and Iztaccíhuatl  در مکزیک

2014-07-17_200934در قلب کشور مکزیک با فاصله ای ۱۲۰۰ کیلومتری از آمریکا دو کوه بلند واقع شده که اولین آن ۵۶۱۴ متر و دومین آن ۵۲۳۳ متر ارتفاع دارد. بالا رفتن از این دو قله آتش فشانی یکی از لذت بخش ترین فعالیت‌هایی است که یک کوه نورد می‌تواند داشته باشد.

دنالی در آلاسکا

بهترین مناطق کوهنوردی در جهان + عکسکوهی در آلاسکا با ارتفاعی ۶۱۹۴ متری، این کوه عظیم بلندترین کوه آمریکای شمالی است و هر ساله افراد بسیاری به منظور سعود به قله آن به این منطقه سفر می‌کنند. پایین‌ترین نقطه این کوه تا قله آن ۵۴۹۰ متر اختلاف ارتفاع دارد، یعنی بیشترین تفاوت ارتفاع در جهان.

آناپرنا در نپال

بهترین مناطق کوهنوردی در جهان + عکساز نظر تنوع اجتماعی و طبیعی هیچ منطقه ای همانند آناپرنا نپال نمی‌شود. شما می‌توانید در این ناحیه جنگل‌های بامبو تا تعدادی از بلندترین کوه های جهان را بیابید. کوه معروف تورانگ لا نیز با ۵۳۶۸ متر ارتفاع در همین منطقه واقع شده است.

دماوند در ایران

بهترین مناطق کوهنوردی در جهان + عکسکشور ایران رشته کوه های عظیمی را در خود جای داده است و به همین دلیل تعدادی از زیباترین قله‌ها را به خود اختصاص داده است. معروف‌ترین قله های ایران یک کوه آتش فشانی است که ۵۷۹۵ متر ارتفاع دارد و افرادی که به بالاترین نقطه آن سعود می‌کنند می‌توانند از منظره ای بی نظیر لذت ببرند که احتمالاً در هیچ جای دیگر این کشور نظیر ندارد.

:: گردشگری شبکه اینترفر

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.