گلکسی نوت ۴ Galaxy Note / سنسور فرابنفش

samsung galaxy note 4

شایعات مطرح شده در مورد گوشی جدید سامسونگ samsung ، گلکسی‌نوت ۴ حکایت از بهره‌گیری از سنسور فرابنفش UV sensor ، به‌ منظور سنجش میزان خطر اشعه‌های آفتاب دارند. سامسونگ در گلکسی S4 علاقه‌ی خود برای ...

شایعات مطرح شده در مورد گوشی جدید سامسونگ samsung ، گلکسی‌نوت ۴ حکایت از بهره‌گیری از سنسور فرابنفش UV sensor ، به‌ منظور سنجش میزان خطر اشعه‌های آفتاب دارند.

galaxy note 4 samsungسامسونگ در گلکسی S4 علاقه‌ی خود برای یاری رساندن به کاربران در زمینه سنجش فاکتورهای سلامتی بدن را با عرضه‌ی اپلیکیشن S Health نشان داده است. سامسونگ در اولین تجربه‌ی خود با این اپلیکیشن، چندان موفق نبود و از این رو غول کره‌ای در گلکسی‌نوت ۳ با در نظر گرفتن انتقادات و پیشنهادات کاربران، بسیاری از قابلیت‌های غیرکاربردی این سرویس را حذف کرد.

با عرضه‌ی گلکسی S5، سامسونگ شماری از قابلیت‌های کلیدی مورد نیاز برای سنجش فاکتورهای سلامتی را در تلفن‌هوشمند خود جای داد که از جمله‌ی این ویژگی‌ها می‌توان به سنسور سنجش ضربان قلب کاربر اشاره کرد که برای اولین بار در یک تلفن‌هوشمند به کار گرفته شده است. حال در ادامه این مسیر، سامسونگ در نظر دارد تا سنسور فرابنفش را نیز به‌منظور سنجش اشعه‌های مضر آفتاب در گلکسی‌نوت ۴ تعبیه کند.

samsung galaxy note 4 UV sensorدر صورت تحقق شایعات در مورد تعبیه سنسور فرابنفش در گلکسی‌نوت ۴، این فبلت، لقب اولین محصول مجهز به چنین فناوری را در اختیار خواهد گرفت که کاربران قادر خواهند بود با سنجش میزان اشعه‌ی فرابنفش خورشید، خود را از آسیب‌های آن در امان نگاه‌ دارند. برای استفاده از این سنسور و اندازه‌گیری میزان اشعه‌ی مضر، کاربران باید تلفن‌هوشمند را با زاویه‌ی ۶۰ درجه در جهت تابش آفتاب به‌گونه‌ای قرار دهند که سنسور در معرض تابش آفتاب قرار گیرد.

شدت تابش آفتاب و وجود اشعه‌های مضر به پنج دسته‌ تقسیم شده که شامل Low و Moderate و High و Very Hight‌ و Extreme است. هر یک این دسته‌ها همراه با توصیه‌هایی مبنی بر پیشگیری از آفتاب‌زدگی و مقابله با اشعه‌های مضر همراه خواهند شد.

galaxy note 4 UVشاید سنسور فرابنفش یکی از بهترین قابلیت‌هایی باشد که سامسونگ برای تعبیه آن روی محصولات خود برنامه‌ریزی کرده است. بسیاری از افراد آگاهی کافی در مورد آفتاب‌سوختگی و اشعه‌ی فرابنفش ندارند که می‌تواند حتی منجر به بروز سرطان پوست نیز شود. یقیناً اطلاع‌رسانی به کاربران در مورد مضرات و  همچنین راهکارهای مقابله با این مسأله را می‌توان یکی از بهترین قابلیت‌های پزشکی عنوان کرد که سامسونگ در محصولات خود تعبیه خواهد نمود.

:: شبکه اینترفر از sammobile

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

گلکسی نوت ۴ Galaxy Note / سنسور فرابنفش

  1. محمد می‌گه:

    ماشاالله سامسونگ همیشه پیشتاز

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.