بیمارستان ساری ۱۷ بیمار را در معرض نابینا شدن قرار داد

اتاق عمل

خبرهای منتشرشده از شهر ساری در استان مازندران، حکایت از آن دارد که استریل‌ نبودن اتاق عمل، بیش از ۱۷نفر از مراجعه‌کنندگان بیماری‌های چشم را در معرض نابینایی و عفونت چشم قرار داده است. این ...

خبرهای منتشرشده از شهر ساری در استان مازندران، حکایت از آن دارد که استریل‌ نبودن اتاق عمل، بیش از ۱۷نفر از مراجعه‌کنندگان بیماری‌های چشم را در معرض نابینایی و عفونت چشم قرار داده است.

این اتفاق در شرایطی رخ داده که منابع محلی در استان مازندران گزارش داده‌اند بیش از ۱۷نفر از بیماران ساری برای عمل آب مروارید چشم به بیمارستان نیمه‌شعبان ساری مراجعه کرده‌اند و چندروز پس از عمل جراحی با عفونت چشم مواجه شده‌اند؛ به‌طوری‌که یکی از ۱۷بیمار مراجعه‌کننده نیز به گفته منابع محلی بینایی خود را از دست داده است.

سایت نوشهر به نقل از عضو کمیسیون نظارت و بهداشت شورای شهر ساری: بیمارانی که برای عمل آب مروارید به بیمارستان نیمه‌شعبان مراجعه کردند با عفونت مواجه شدند. به گزارش این سایت خبری، طی هفته جاری حدودا ۱۷بیمار برای انجام عمل آب مروارید به بیمارستان نیمه‌شعبان ساری مراجعه کردند که تنها ۲۴ساعت پس از مرخصی از بیمارستان به علت عفونت چشم، مجبور به بازگشت به بیمارستان شدند.

مسعود مدینه، عضو کمیسیون نظارت و بهداشت شورای شهر ساری ضمن تایید این خبر، اظهار کرد: ۱۵یا ۱۷نفر طی چند روز گذشته برای انجام عمل آب‌مروارید چشم به بیمارستان نیمه‌شعبان ساری مراجعه کردند اما ظرف ۲۴ساعت بعد از عمل با عفونت مواجه شدند.

او گفت: طبق اخبار رسیده تاکنون دونفر از ۱۷بیمار عمل جراحی شده‌اند، به‌علت شدت عفونت به تهران منتقل شده‌اند که متاسفانه یک نفر بینایی خود را از دست داد. مدینه ادامه داد: تاکنون طی اظهارات صورت‌گرفته علت اصلی عفونت چشم بیماران عفونت ناشی از اتاق عمل بوده است. اگرچه این مساله به علت استریل‌های انجام‌شده جای تردید دارد.

عضو کمیسیون نظارت و بهداشت شورای شهر ساری گفت: شورای شهر ساری، پنجشنبه برای پیگیری مساله بیمارستان نیمه‌شعبان ساری جلسه اضطراری تشکیل داده است.
این اتفاق در شرایطی به وقوع پیوسته که مدیر‌کل دفتر نظارت بر درمان وزارت بهداشت می‌گوید: هنوز گزارشی در این رابطه به دست ما نرسیده است اما با توجه به حساسیت موضوع، وزارت بهداشت سریعا این مورد را در شهر ساری پیگیری می‌کند.

:: شبکه خبر اینترفر از خبر آنلاین از خبر نوشهر

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.