کمک مسلمانان روسیه به غزه

کمک مسلمانان روسیه به غزه

این روزها می توان شعارها و فراخوان هایی مانند « جمع آوری فوری پول برای فلسطینی ها!» « غزه! ما با توایم!» را در سایت های اداره روحانی مسلمانان و بنیاد خیریه اسلامی روسیه مشاهده ...

این روزها می توان شعارها و فراخوان هایی مانند « جمع آوری فوری پول برای فلسطینی ها!» « غزه! ما با توایم!» را در سایت های اداره روحانی مسلمانان و بنیاد خیریه اسلامی روسیه مشاهده کرد.

شیخ احمد حاجی عبدالله مفتی جمهوری داغستان در رابطه با وضعیت تراژیکی که در نوار غزه شکل گرفته است از تمام مسلمانان جمهوری خواست در این روزهای مبارک رمضان در حمایت از ملت فلسطین به درگاه خداوند دعا کنند.

اداره روحانی مسلمانان این جمهوری قفقاز شمالی از تمام امامان مساجد داغستان خواست برای کمک به ملت فلسطین اقدام خیریه ای برای جمع آوری پول سازماندهی کنند.

بنیاد خیریه « انسان» در مسجد مرکزی ماخاچ قلعه پایتخت جمهوری انجام این وظیفه را به عهده گرفته است.

محمد حاجی مرتضی علییف کارمند بنیاد به خبرنگار ما گفت: به محض اینکه خبر مربوط به جمع آوری پول را در سایت مسجد درج کردیم، چند دقیقه بعد تلفن ها شروع شد. مردم می پرسیدند پول را باید به کجا واریز کرد و تا چه حد سریع باید اینکار انجام شود. از آن لحظه به بعد جمع آوری پول آغاز شد. مسلمانان و نمایندگان ادیان دیگر نسبت به تراژدی فلسطینی ها نمی توانند بی تفاوت باشند. آنها در این اقدام شرکت می کنند.

در سال ۲۰۱۱ میلادی داوطلبان بنیاد خیریه مسکو « همبستگی» برای نخستین بار به فلسطین سفر کردند. آنها در آن زمان، دارو و کمک انسانی به سرزمینهای اشغالی رساندند. بدین منظور ، بنیاد یک و نیم میلیون روبل جمع آوری کرد.

امروز بنیاد دوباره به کمک به غزه فرا می خواند.
آئیدا آوساتووا کارمند بنیاد به خبرنگار صدای روسیه گفت: وقتی اولین ضربات هوایی به غزه وارد شد ما با نمایندگان خود تماس گرفتیم که همراه خانواده هایشان در آنجا زندگی می کنند و در سفر قبلی با آنها آشنا شدیم. آنها گفتند که ضربه اول به بیمارستان وارد شد. آن را بمباران کردند و هیچ چیزی از آن باقی نمانده است. ما بلافاصله جمع آوری پول برا ی کمک به فلسطینی ها را آغاز کردیم. با کمک این پول، از طریق اتحادیه پزشکان عرب دارو و لوازم پزشکی خریداری و به آنجا ارسال خواهیم کرد. هم اکنون فلسطینی ها نیاز زیادی به دارو دارند.

روسیه به قطع فوری قتل عام ساکنان غیر نظامی در غزه فراخواند. نماینده دائمی روسیه در شورای امنیت سازمان ملل متذکر شد که بخش اعظم قربانیان ساکنان غیر نظامی فلسطین هستند. نماینده دائمی روسیه خواهش رئیس جمهور محمود عباس را یادآور شد که خواسته بود فلسطین تحت حمایت بین المللی قرار بگیرد.

شفیق پشیخاچف رئیس گروه بین المللی اسلامی و مفتی سابق جمهوری کاباردینو – بالکاریا در مصاحبه با خبرنگار صدای روسیه گفت: جهان اسلام و مسلمانان روسیه اخبار حوادث فلسطین را با غم و درد زیاد می شنوند. من شخصا معتقدم که عملیات ارتش اسرائیل متناسب نیست. کافیست تعداد کشته شدگان از هر دو طرف با هم مقایسه شوند. کشته شدگان و مجروحان در بین فلسطینی ها صد ها بار بیشتر از کشته شدگان ومجروحان اسرائیلی است. طبیعتا حتی مرگ یک نفر تراژدی است، اما این ارقام را نمی توان با هم مقایسه کرد!

در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که روز القدس برگزار می شود در تمام مساجد روسیه برای فلسطینی ها دعا خواهند کرد.

در اعلامیه شورای مفتیات روسیه در رابطه با روز القدس آمده است: « ما برای برادران خود دعا می کنیم و از خداوند متعال می خواهیم صلح و آرامش به ملت فلسطین اعطا فرماید!

:: خبر اینترفر از صدای روسیه

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.