به کسب مدال بازی های آسیایی اینچئون ” امیدواریم

17th Asian Games incheon 2014 South Korea

رییس فدراسیون تیروکمان: به کسب مدال در بازی های آسیایی اینچئون ۱۷th Asian Games incheon 2014 South Korea امیدوارم انزلی – رییس فدراسیون تیر و کمان که برای بازدید از اردوی تیم ملی تیر و ...

رییس فدراسیون تیروکمان: به کسب مدال در بازی های آسیایی اینچئون ۱۷th Asian Games incheon 2014 South Korea امیدوارم

17th Asian Games incheon 2014 South Koreaانزلی – رییس فدراسیون تیر و کمان که برای بازدید از اردوی تیم ملی تیر و کمان کشورمان به بندر انزلی سفر کرده است ، گفت که به کسب مدال در رشته کامپاند بازی های آسیایی اینچئون امیدوارم

محمد علی شجاعی ˈ روز یکشنبه افزود: تیم ملی تیر و کمان کشورمان خود را برای حضور در بزرگترین رویداد ورزشی پیش رو یعنی هفدهمین دوره بازی های آسیایی اینچئون کره جنوبی که از ۲۸ شهریور تا ۱۲ مهر ماه برگزار می شود ، آماده می کند.

وی افزود : در این اردو ۱۷ ورزشکار زن و مرد در دو رشته کامپاند و ریکرو مشغول تمرین هستند.

شجاعی یادآور شد که کره جنوبی خاستگاه این ورزش و از مدعیان اصلی کسب مدال در این رشته است از این رو تیم ملی تیر و کمان کشورمان نیز با استفاده از یک مربی کره ای در حال آماده سازی است و برای حضور موثر در بازی های آسیایی اینچئون تلاش می کند.

وی ادامه داد : رشته ریکرو از نگاه ما المپیکی است و از چند ماه آینده مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۶ ریو را خواهیم داشت که در بحث سهمیه می تواند به تعداد سهمیه های ایران اضافه کند.

وی تاکید کرد که به دنبال شناسایی استعدادها در نقاط مختلف کشور هستیم و روی آموزش تیم های پایه برنامه ریزی کرده ایم .

17th Asian Games incheon 2014 South Koreaرییس فدراسیون تیر و کمان افزود : به تازگی تفاهم نامه ای با بسیج ورزشکاران ، دانش آموزی و دانشجویی به منظور گسترش حمایت از این رشته ورزشی و ترغیب دانش آموزان و دانشجویان به امضا شده است. با توجه به هماهنگی های به عمل آمده صدا و سیما نیز در دو سال اخیر همه فعالیت های قهرمانی کشور و لیگ این رشته ورزشی را پخش کرده است که این تاثیر خوبی روی جذب جوانان به این رشته داشته است.

به گفته وی هم اکنون هیات های تیر اندازی با کمان در ۹۰ شهرستان و حدود ۲۰ هزار ورزشکار در این رشته فعال هستندکه تقریبا نیمی از آنها زنان هستند.

وی خاطرنشان کرد : یکی از مهمترین سیاست های فدراسیون ، سپردن بخشی از اختیارات به استان ها و شهرستانهاست . از این رو تلاش می کنیم که امکانات به صورت عادلانه در میان استان ها توزیع شود.

رییس فدراسیون تیر و کمان کشور یادآور شد: در دو سال اخیر زمستان لیگ داخل سالن و تابستان خارج از سالن داشتیم .

در این اردو ۱۷ کماندار تیم ملی زیر نظر ˈ باک وون مون ˈ از کشور کره جنوبی در حال تمرین برای کسب آمادگی به منظور شرکت در مسابقات جایزه بزرگ آسیا و همچنین بازی های آسیایی اینچئون کره جنوبی در شهریور ماه امسال هستند.

نفرات شرکت کننده در اردو در رشته کامپاند مردان عبارتند از اسماعیل عبادی، مجید قیدی، امیر کاظم پور، مجید کیانزاد و جبرئیل عبادی و کامپاند زنان : مینو عابدی، افسانه شفیعی، مریم رنجبر، شبنم سرلک، سکینه قاسم پور و پریسا براتچی ، ریکرو آقایان: ساسان رضوی، بهزاد پاکزاد و عماد خلج ، ریکرو بانوان: فریده میرزایی، ملیکا عبدالکریمی و مریم محمودی سرشت است .

:: خبر اینترفر

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.