تفاوت cc و bcc در ایمیل ” / bcc به چه معناست

send mail

تفاوت cc ، bcc و to در ایمیل چیست؟ در زمان ارسال یک پست الکترونیکی ( ایمیل ) در Yahoo mail ، Gmail ، Hotmail و… بارها از to و subject استفاده می شود همانطور ...

تفاوت cc ، bcc و to در ایمیل چیست؟

در زمان ارسال یک پست الکترونیکی ( ایمیل ) در Yahoo mail ، Gmail ، Hotmail و… بارها از to و subject استفاده می شود همانطور که می دانید می بایست در کادر to آدرس ایمیل فرد گیرنده را نوشت و subject (موضوع) برای نوشتن متنی در مورد ایمیل بکار می رود تا وقتی گیرنده آن را در inbox خود دریافت کرد، بتواند با این پیام کوتاه ” میل شما را از دیگر ایمیل های دریافتی تشخیص دهد.

CC با to تفاوت چندانی ندارد و زمانی بکار می رود که متنی مشابه را می خواهید به دو نفر ارسال کنید و به ارسال کننده CC بفهمانید که به آدرسی که در to وارد کرده اید پست خود را ارسال کرده اید.

CC کاربر دیگری هم دارد که آن را با Bcc متمایز می کند ؛ در CC می توانید چند آدرس ایمیل را قرار دهید و یک پست را برای چندین نفر ارسال کنید وقتی هر فرد پست را دریافت کند ، متوجه می شود که برای چه افراد دیگری همانند خودش این پست ارسال شده اما در Bcc این چنین نیست ؛ شما چند آدرس ایمیل را در کادر Bcc درج می کنید و پس از ارسال (Send) هر فرد متوجه نمی شود که این پست برای دیگران هم ارسال شده است.

اما برای ارسال ایمیل به چند نفر می توانید پس از وارد کردن هر آدرس ایمیل از گزینه داخل پرانتز ( , ) استفاده کنید ، به خاطر داشته باشید تنها تعداد محدودی آدرس میل قابل نوشتن است.

:: آموزش کامپیوتر شبکه اینترفر

5/ 3٫60

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(5 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.