هشدار سازمان جهانی/ مرگ ۷۰۰ نفر بر اثر شیوع ویروس ابولا “

شیوع ویروس ابولا Ebola (ایبولا)

ویروس مرگبار و ناشناخته ابولا Ebola تاکنون جان بیش از ۷۰۰ نفر را گرفته است . به گزارش اخبار گردآوری شده شبکه خبری اینترفر از سایت ها و منابع رسمی دولتی؛ براساس گزارش های چندروز ...

ویروس مرگبار و ناشناخته ابولا Ebola تاکنون جان بیش از ۷۰۰ نفر را گرفته است .

به گزارش اخبار گردآوری شده شبکه خبری اینترفر از سایت ها و منابع رسمی دولتی؛ براساس گزارش های چندروز اخیر آخرین وضعیت شیوع ویروس ابولا ‎ Ebola به شرح ذیل است / مرگ بیش از ۷۰۰ نفر ، اعزام تیم های پزشکی ، شیوع از آفریقا به آمریکا، هشدار سازمان جهانی بهداشت ، مبتلا شدن پزشکان آمریکایی و… غیر قابل کنترل بودن این ویروس را تا به این لحظه بازگو می کند.

وبسایت رسمی سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد

شیوع ویروس ابولا Ebola (ایبولا)کشورهای غرب آفریقا ‏با همکاری سازمان بهداشت جهانی برای مقابله با ویروسی اسرارآمیز و مرگ بار به نام ابولا‎ Ebola ‎تلاش خود را می کنند که از ‏مارس گذشته تاکنون، جان ۷۲۹ تن را در سیرالئون، نیجریه، لیبریا و گینه گرفته است‎.

مارگارت چان، رئیس سازمان بهداشت جهانی و رهبران کشورهای غرب آفریقا شامل سیرالئون، ساحل عاج، لیبریا و گینه که ‏شاهد بزرگ ترین تهاجم ویروس ابولا هستند روز جمعه در کوناکری پایتخت گینه گرد هم آمدند تا نحوه اجرای طرح یکصد ‏میلیون دلاری مشترک برای مقابله با این بیماری را مشخص کنند‎.

شیوع ویروس ابولا Ebola (ایبولا) ایالات متحده آمریکا ۵۰ پزشک متخصص به آفریقا اعزام کرده و درباره سفرهای غیرضروری مردم به کشورهای آفریقایی هشدار داده است.

در حال حاضر در سیرالئون به دلیل شیوع این ویروس وضعیت اضطراری اعلام شده و مقامات این کشور ۳۰ تا ۶۰ روز برای توقف گسترش این بیماری مهلت دارند. دولت لیبریا نیز اقداماتی را در زمینه ضدعفونی و پاکسازی تمام ادارات دولتی و اماکن عمومی آغاز کرده است.

مرگبارترین بیماری شایع در تاریخ بشریت تا به امروز

شیوع ویروس ابولا Ebola (ایبولا)به گزارش رویترز، ابولا مرگبارترین بیماری شایع در تاریخ بشریت تا به امروز است.

بر اساس گزارش گاردین، ویروس ابولا به ایالات متحده هم رسیده است. این ویروس توسط دو شهروند آمریکایی که برای کمک به غرب آفریقا سفر کرده بودند، دیروز بعد از ظهر وارد آمریکا شد. هواپیمای انتقال دهنده این بیماران در فرودگاه ایالت جورجیا فرود آمد.

مسئول انتقال این بیماران گفته است که بیماران به بیمارستان «Emory» در آتلانتا منتقل می شوند و شرایط قرنطینه ویژه ای برایشان در نظر گرفته شده است.

اعزام تیم های پزشکی از ایران

شیوع ویروس ابولا Ebola (ایبولا)“دکتر سید ناصر عمادی متخصص پوست و مو، عضو بسیج جامعه پزشکی و از اعضای هیئت علمی دانشگاه ‏تهران گفت: درصورت اعزام تیم های پزشکی از ایران، بنده ‏اولین کسی هستم که به عنوان نماینده بسیج جامعه پزشکی برای کمک رسانی به مردم آفریقا شرکت خواهم کرد‎.‎

این متخصص پوست و مو گفت: “در ابتدا وزارت بهداشت تصمیم گیرنده برای اعزام کادر درمانی از ایران می باشد که می بایستی ‏این اقدام از دو جهت بررسی شود. از نظر اعزام نیروی انسانی متخصص و از نظر تامین بودجه و مشارکت در انجام پروژه سازمان ‏جهانی بهداشت برای تامین دارو و تجهیزات آزمایشگاهی‎.”‎

ابولا به شدت کشنده و ناشناخته است‎

‎وی گفت: علائم این بیماری عفونی که همراه با تب، ضعف و بی حالی، درد مفاصل و خونریزی پوستی و داخلی می باشد که نهایتا منجر ‏به شوک عفونی و ایست قلبی می شود به شدت واگیر دار و ناشناخته است به طوری که می توان مدعی شد اگر شخصی مبتلا ‏شود به طور قطع کشته خواهد شد‎.‎

عمادی افزود: کانون بیماری در کشور سیرالئون در غرب آفریقا است و هنوز مشخص نیست این عفونت مهلک ناشی از ‏انسان، حیوان و یا عفونت مشترک انسان و حیوان می باشد‎.‎

وی گفت: بیماری ابولا به قدری خطرناک است که پزشکان برای ارتباط با بیماران مبتلا شده می بایستی از لباس های سفیدی که ‏از مواد مخصوص درست شده و هیچگونه راهی برای نفوذ بیماری ندارند، استفاده کنند.

منع صدور روادید حج و عمره به خاطر ابولا

وزارت بهداشت عربستان از هماهنگی با وزارتخانه های خارجه و حج برای منع صدور روادید برای کشورهایی خبر داد که ویروس ابولا در آنجا شایع شده است.

وزارت بهداشت عربستان از هماهنگی قبلی با وزارتخانه های حج و خارجه این کشور به محض ورود اخباری مبنی بر شیوع ابولا در برخی کشورهای آفریقایی خبر داد.

«خالد المرغلانی» سخنگوی رسمی وزارت بهداشت عربستان گفت: ریاض از چند ماه پیش صدور روادید عمره و حج برای این کشورها را ممنوع اعلام کرده است.

وی افزود: وزارت بهداشت به نوبه خود به آگاه سازی و آموزش کارکنان خود در تمام منافذ و بنادر ورودی به عربستان درباره چگونگی آشنایی و تعامل با این موارد از جمله ضابط کنترل ویروس پرداخته است.

سلامت نیوز نوشت : به گزارش نشریه “بیزینس اینسایدر”

راه های جلوگیری از ابتلا به ویروس ابولا :

  • جلوگیری از مصرف گوشت حیوانات
  • قرنطینه کردن فرد آلوده به ویروس
  • دفن سریع جنازه افراد کشته شده بر اثر ابتلا به ویروس
  • ضد عفونی کردن خانه فرد آلوده به ویروس
  • استفاده از پوشش مخاظفتی به خصوص برای امداد رسانان

این نشریه در ادامه به علائم اولیه ابتلا به ویروس “ابولا” نیز اشاره کرده و در این باره می نویسد:”از جمله علائم ابتلا به ویروس “ابولا” می توان به مواردی چون: اسهال، خونریزی داخلی و بیرونی، استفراغ، خارش پوست، گلودرد، تب ناگهانی و هم چنین آسیب وارد شدن به کبد اشاره کرد.”

ابتلا دو پزشک آمریکایی

شیوع ویروس ابولا Ebola (ایبولا)یکی از دو پزشک آمریکایی مبتلا به ویروس ابولا روز دوشنبه به بیمارستانی در ایالت جورجیا منتقل شد.

پزشک دوم نیز قرار است طی روزهای آتی از لیبریا به این بیمارستان در آمریکا منتقل شود.

بنابر گزارش شینهوا، این بیمار به واحد قرنطینه بیمارستان دانشگاهی «اموری» منتقل شده است. این واحد قرنطینه با همکاری مرکز کنترل و پیشگیری امراض آمریکا و با هدف درمان بیمارانی که در معرض بیماری‌های عفونی خاص و خطرناک هستند تاسیس شده است.

اولین شناسایی و شیوع Ebola

این ویروس نخستین بار در سال ۱۹۷۶ میلادی شناخته شد. در سال ۱۹۷۶ ابولا حدود ۳۰۰ نفر را مبتلا کرد و با شیوع آن از هر ۱۰ نفر مبتلا به بیماری ۹نفر کشته شدند و در سال ۱۹۹۵ از این ویروس ۸۰ درصد مبتلایان کشته شدند. در سال ۲۰۱۴ نیز با انتشار مجدد این ویروس که از گینه شروع شد و به کشورهای همسایه سیرالئون و لیبریا گسترش یافت حدود ۷۰۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند. این بزرگترین مورد شیوع ایبولا از نظر موارد ابتلا، آمار مرگ و پراکندگی جغرافیایی به حساب می‌آید.

دبیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO)

ویروس ابولا که طی سال جاری میلادی (۲۰۱۴) جان بیش از ۷۲۰ نفر را در کشورهای لیبریا، گینه و سیرالئون گرفته از طریق تماس با مایعات و یا ترشحات بدن فرد مبتلا منتقل می‌شود. دبیرکل سازمان جهانی بهداشت (WHO) اعلام کرده که اگر جلوی انتشار این ویروس گرفته نشود، فاجعه به بار خواهد آمد.

:: خبر اینترفر از yjc – ایسنا – جام جم آنلاین – ایرنا – رویترز – گاردین

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.