جزئیات و تصاویر/ سقوط هواپیما در تهران ۴۰ کشته و ۸ زخمی

2014-08-10_115701

جزئیات و تصاویر بیشتر از سقوط هواپیمای مسافربری ایران با ۴۰ کشته و ۸ زخمی صبح امروز در تهران یک فروند هواپیمای ایران ـ ۱۴۰ ساعت ۹:۴۵ دقیقه صبح امروز دربلوار شیشه مینا در شهرک ...

جزئیات و تصاویر بیشتر از سقوط هواپیمای مسافربری ایران با ۴۰ کشته و ۸ زخمی صبح امروز در تهران

یک فروند هواپیمای ایران ـ ۱۴۰ ساعت ۹:۴۵ دقیقه صبح امروز دربلوار شیشه مینا در شهرک آزادی تهران سقوط کرد. اطلاعات پرواز فرودگاه مهرآباد اعلام کرده این هواپیما متعلق به شرکت هواپیمایی سپاهان و در مسیر تهران ـ طبس در حال پرواز بوده است. آخرین اخبار حاکی از کشته شدن ۴۰ مسافر و هشت خدمه پرواز در این سانحه است. سه نفر از مصدومان این حادثه نیز که دچار سوختگی شدید شده اند به بیمارستان امام خمینی منتقل شدند.
این هواپیما ساعت ۹.۱۸ دقیقه فرودگاه مهرآباد تهران را به مقصد طبس ترک کرده است.

*یک مقام آگاه گفت: در حال حاضر نیروهای امدادی و آتش نشانی راهی محل حادثه شده و هنوز نوع هواپیما و میزان خسارات و تلفات مشخص نشده است.
تصاویر سقوط هواپیما در تهران / شهرک آزادیدر حال حاضر ماموران انتظامی اجازه ورود خبرنگاران به محل حادثه را نمی‌دهند. آتش سوزی در محل حادثه مهار شده و نیروهای امدادی در حال جستجو برای یافتن کشته ها و مجروحان این حادثه هستند.

یکی از شاهدان حادثه گفت: هواپیما با سرعت بالایی با زمین برخورد کرد و به طور کامل شعله ور شد و تنها بال عقب هواپیما سالم مانده است.

*رئیس پلیس راهور تهران گفت: مسیر عبور خودروهای امدادی در محل سانحه هوایی در غرب تهران باز بوده و امدادرسانی به سانحه دیدگان ادامه دارد.

تصاویر سقوط هواپیما در تهران / شهرک آزادیبه گفته سرهنگ تیمور حسینی، پس از وقوع سانحه هوایی در حوالی فرودگاه مهرآباد بلافاصله ماموران پلیس راهور در محل حادثه مستقر شده و مسیر عبور خودروهای امدادی و آتش نشانی باز شد.

*دکتر امین صابری نیا رئیس اورژانس کشور گفت: پس از اعلام این سانحه کدهای زمینی و هوایی اورژانس تهران راهی محل سقوط هواپیما در شهرک آزادی شدند و در همان لحظات اولیه ۵ مصدوم برای درمان به بیمارستان امام خمینی منتقل شدند.

*جدیدترین اخبار حاکی از کشته شدن ۳۴ مسافر و ۸ کودک در این حادثه است.

تصاویر سقوط هواپیما در تهران / شهرک آزادی *احمد مجیدی معاون وزیر راه و شهرسازی نیز درباره هواپیمای سقوط کرده در حوالی شهرک آزادی تهران گفت: این هواپیما متعلق به شرکت هواپیمایی ساها و در اجازه شرکت هواپیمایی سپاهان بوده که ساعت ۹ و ۱۸ دقیقه امروز از فرودگاه مهرآباد بلند شد ولی پس از دقایقی بنا به دلایلی، سقوط کرد.

وی افزود: این هواپیما ۴۰ مسافر عادی داشته که سه نفر زیر ۳ سال و ۳ نفر زیر ۱۲ سال بوده اند.

تصاویر سقوط هواپیما در تهران / شهرک آزادی*هادی رحمتی مدیر کل مدیریت بحران استان تهران از تشکیل ستاد بحران برای بررسی و رسیدگی به سقوط  این هواپیما خبر داد و گفت: نیروهای خدماتی و امدادی در حال انجام عملیات در محل حادثه هستند و تا پایان امروز علت و تعداد دقیق مجروحان و  کشته شدگان اعلام می شود.

*قاضی شهریاری سرپرست دادسرای جنایی تهران برای بررسی حادثه و صدور دستور  قضائی در محل سقوط هواپیما حاضر شده است.

*صادقی رئیس مدیریت بحران استان تهران نیز تعداد مسافران این هواپیما ایران ۱۴۰ متعلق به شرکت سپاهان‌ایر را ۴۸ نفر اعلام کرده است.

*محمدعلی ایلخانی مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور در گفتگو با مهر گفت: هواپیمای سقوط کرده مربوط به شرکت هواپیمایی سپاهان بوده که هفته ای دو بار به طبس پرواز دارد.

وی افزود: این هواپیما در شهرک آزادی و در بخش جنگلی این شهرک مسکونی بنا به دلایل نامعلومی دچار انحراف و سپس سقوط کرده است.

تصاویر سقوط هواپیما در تهران / شهرک آزادی *سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر نیز اعلام کرد: تمام سرنشینان هواپیمای سانحه دیده در غرب تهران جان خود را از دست داده و نیروهای امدادی در حال خارج کردن اجساد کشته شدگان از داخل لاشه هواپیما هستند.

وی افزود: در حال حاضر اجساد ۱۵ نفر از کشته شدگان در میان لاشه هواپیما قرار دارد که نیروهای امدادی هلال احمر عملیات برای خارج کردن اجساد این قربانیان را آغاز کرده اند.

حسین درخشان تاکید کرد: تا پایان عملیات نمی توان آمار دقیقی از تعداد کشته شدگان این سانحه ارائه داد اما این سانحه تعدادی مجروح نیز داشت که توسط نیروهای امدادی به مراکز درمانی انتقال یافتند.

*حمید حبیبی معاون استاندارد پرواز سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: تاکنون ۴۰ نفر فوت کرده و ۸ نفر زخمی در بیمارستان هستند. یکی از فوت شدگان پس از انتقال به بیمارستان فوت کرده است.

* نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای تهران- طبس در حوالی مهرآباد ضمن تسلیت به خانواده های درگذشتگان از کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی خواست حادثه را بررسی کند.

در جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس شورای اسلامی محمدحسن ابوترابی فرد نایب رئیس مجلس که در غیاب لاریجانی ریاست جلسه را بر عهده داشت گفت: اطلاع حاصل شد که در حدود ساعت ۹:۲۰ یک فروند هواپیما مسافربری که از تهران عازم طبس بوده با حدود ۴۰ سرنشین و تیم پرواز در حوالی مهرآباد سقوط کرده و تعدادی از سرنشینان و تیم پرواز به لقاء حق پیوستند و ۹  نفر از سرنشینان هم اکنون در بیمارستان بستری شدند.

نماینده مردم تهران ادامه داد: برای خانواده های سوگوار از خداوند صبر و اجر خواستاریم و برای کشته شدگان علو درجات مسالت داریم.

وی به کمیسیون عمران ماموریت دادکه حادثه سقوط هواپیمای مسافربری را بررسی کنند.

تصاویر سقوط هواپیما در تهران / شهرک آزادیوی افزود: طی سال های اخیر با پیگیری های دولت و مجلس شاهد بهبود پروازها و کاهش سوانح بودیم به همین دلیل خواستار پیگیری جدی کمیسیون عمران در خصوص علل این حادثه هستیم.

* معاون استاندارد سازمان هواپیمایی کشوری از کشته شدن ۴۰ مسافر و هشت خدمه پرواز در این سانحه سقوط هواپیما خبر داد و گفت: سه نفر از مصدومان این حادثه  به بیمارستان امام خمینی منتقل شدند.

تصاویر سقوط هواپیما در تهران / شهرک آزادیحبیبی درباره نقص فنی این هواپیما گفت: تیم کارشناسی در حال بررسی علت وقوع حادثه هستند اما هنوز به نتیجه نهایی نرسیده ایم و پس از بررسی تمام احتمالات علت اعلام می شود.

*دکتر دهقانپور رئیس اورژانس تهران درباره آخرین وضعیت امدادرسانی به مصدومان این سانحه گفت: ساعت ۹:۲۲ یکشنبه این سانحه از طریق تماس مردمی به اورژانس کشور اطلاع داده شد. بلافاصله دو دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۶ دستگاه آمبولانس راهی محل حادثه شدند.

وی افزود: در این سانحه ۳ نفر مصدوم شدند که از طریق امداد هوایی به بیمارستان امام خمینی (ره) انتقال یافتند. این افراد دچار سوختگی شدید و تروما شدند. بر اساس اظهارات شاهدان این سه نفر از مسافران هواپیما بودند که در هنگام برخورد هواپیما با زمین به بیرون پرت شده بودند. هواپیما در بخش انتهایی باند فرودگاه با دیواره کارخانه شیشه مینا برخورد کرده و خوشبختانه به اهالی منطقه آسیبی وارد نشده است.

*جلال ملکی سخنگوی سازمان آتش نشانی که در محل سانحه حضور دارد گفت: ساعت ۹:۲۳ این سانحه به سازمان آتش نشانی اطلاع داده شد که آتش نشانان ۴ ایستگاه حریق و ۳ ایستگاه نجات راهی محل حادثه شدند. آتش نشانان زمانی که به محل رسیدند هواپیما به طور کامل شعله ور بود و قطعاتی از آن به اطراف پرتاب شده بود.

ملکی ادامه داد: آتش نشانان بلافاصله عملیات مهار را آغاز کرده و با برش قطعات هواپیما به نیروهای امدادی جهت خارج کردن اجساد کمک کردند.

تصاویر سقوط هواپیما در تهران / شهرک آزادی*عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به سقوط یک نمونه از هواپیمای ایران ۱۴۰ در پرواز آزمایشی گفت: اعضای کمیسیون در جریان بازدید مراحل ساخت این هواپیما نگرانی خود را اعلام کرده بودند

در جلسه علنی پس از اعلام خبر حادثه سقوط یک فروند هواپیما مسافربری ایران ۱۴۰ در حوالی مهرآباد مهرداد بائوج لاهوتی نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی گفت: اولین فروند این هواپیما در اصفهان در پرواز آزمایشی سقوط کرده بود.

وی ادامه داد: اعضای کمیسیون عمران دو بار از مراحل ساخت این هواپیما بازدید داشتند و نگرانی خود را همان زمان اعلام کردیم.

تصاویر سقوط هواپیما در تهران / شهرک آزادیعضو کمیسیون عمران تاکید کرد: نباید به این هواپیما اجازه پرواز می دادند که شاهد چنین حوادثی باشیم. برای سازمان هواپیمایی که اجازه پرواز به این هواپیما داد متاسفیم.

* سردار احمدی مقدم در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: هواپیمای ایران-۱۴۰ متعلق به شرکت هواپیمایی سپاهان ایر ۴۰ مسافر و ۸ خدمه داشته که بر اساس تصاویری که دوربین های پلیس ثبت کرده این هواپیما نقص فنی داشته و یکی از موتورهای آن قبل از سقوط آتش گرفته است.

وی افزود: در این سانحه ۴۵ نفر کشته و سه نفر نیز مصدوم و به بیمارستان منتقل شدند.
فرمانده نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: پس از این سانحه نیروهای پلیس در محل حادثه حاضر شده و امنیت منطقه را تامین کردند.

:: خبر اینترفر از مهرنیوز

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.