آخرین مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۳ / ۲۲ مرداد

انتخاب رشته کنکور سراسری / حسین توکلی

فردا ۲۲ مرداد؛ پایان مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۳ مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری ۲۲ مرداد پایان می یابد. حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش ...

فردا ۲۲ مرداد؛ پایان مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری ۹۳

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: مهلت انتخاب رشته کنکور سراسری ۲۲ مرداد پایان می یابد.

حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: پس از اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۱۳۹۳ کلیه شرکت‌کنندگان در آزمون مجاز به انتخاب رشته شدند و داوطلبان با مراجعه به سایت سنجش با استفاده از مشخصات خواسته شده کارنامه خود را مشاهده و نسبت به دریافت آن اقدام کنند.

وی افزود: تا ساعت ۸ صبح امروز ۱۸ مردادماه ۸۲۵ هزار و ۳۲۴ نفر نسبت به دریافت کارنامه خود اقدام کردند و ۴۱ هزار و ۱۴۹ نفر نیز با تکمیل مدارک خود نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کرده‌اند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور دفترچه راهنمای یک آزمون سراسری، دفترچه راهنمای انتخاب رشته تحصیلی گروه‌های آزمایشگاهی(دفترچه شماره دو) که بر روی سایت سازمان سنجش کشور قرار گرفته است و به منظور فراهم نمودن تسهیلات برای داوطلبان به خصوص در مناطق مختلف کشور چاپ و تکثیر شده‌ است را از مدارک لازم برای شرکت در آزمون دانست و ادامه داد: در دفترچه هر یک از گروه‌های آزمایشی، ضوابط و شرایط دانشجو و  کدرشته محل‌های تحصیلی درج شده است که سند اصلی انتخاب رشته و گزینش دانشجو نیز به شمار می رود ‌و داوطلبان با مراجعه به آن می توانند نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

توکلی ادامه داد: اطلاعات مناسب در نشریات پیک سنجش ۱۶ ،۲۳ و ۲۳ تیرماه و ۶ و ۱۲ مردادماه سال ۹۳ اطلاعات کاملی درخصوص انتخاب رشته، روش نمره کل سازی، بومی سازی قید شده است.

وی تاکید کرد: پرسش نامه انتخاب رشته با تمرکز بر نیاز داوطلبان، والدین و مشاوران تهیه شده است و حاوی اطلاعات و فرایند انتخاب رشته است و همزمان در پیک سنجش دوشنبه ۱۳ مردادماه منتشر شده، از طریق باجه‌های پست در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور افزود: نرم افزار انتخاب رشته براساس آخرین ضوابط و با احتساب نمره‌ کل با مقایسه وضعیت خود با داوطلبان گروه‌های آزمایشی با انتخاب ۲۵۰ کدرشته محل به داوطلب امکان انتخاب رشته مناسب را می‌دهد.

توکلی ادامه داد: با توجه به اینکه ساعات پایانی روز چهارشنبه ۲۲ مردادماه آخرین مهلت داوطلبان برای انتخاب رشته است، به داوطلبانی که تا کنون نسبت به دریافت کارنامه و انتخاب رشته اقدام نکرده‌اند، توصیه می‌شود که پس از دریافت کارنامه نسبت به تهیه مدارک لازم برای انتخاب رشته اقدام کنند.

وی درخصوص امکان انتخاب رشته برای داوطلبانی که نسبت به ثبت‌نام کنکور اقدام نکرده‌اند، گفت: این امکان فراهم شده‌است که داوطلبانی که حتی در کنکور ثبت‌نام نکرده‌اند، بتوانند نسبت به انتخاب رشته‌هایی که بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش می‌شوند، اقدام کنند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: تا کنون یک هزار و ۳۸۷ نفر در این دوره ثبت نام کرده‌اند.

:: خبر اینترفر – تسنیم

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.