المپیاد بین المللی شیراز/ ریاضی، شیمی، آمار

برگزاری المپیاد بین المللی در شیراز

المپیاد بین‌المللی ریاضی، شیمی و آمار در شیراز برگزار می شود رئیس مرکز المپیاد دانشجویی و امور آزمون‌های بین‌الملل سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: آزمون بین‌المللی آمار ، شیمی و ریاضی با حضور ۹ ...

المپیاد بین‌المللی ریاضی، شیمی و آمار در شیراز برگزار می شود

رئیس مرکز المپیاد دانشجویی و امور آزمون‌های بین‌الملل سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: آزمون بین‌المللی آمار ، شیمی و ریاضی با حضور ۹ کشور خارجی از صبح امروز در شیراز آغاز شده و تا روز سه شنبه ادامه دارد.

بهزاد کاوه‌ای در شیراز، اظهار کرد: یکی از آزمون‌هایی که به صورت ملی در کشور برگزار می‌شود و نوزدهمین دوره آن هفته گذشته برگزار شد، المپیاد دانشجویان کشور است.

وی با بیان اینکه در این المپیاد ۱۷ رشته از رشته‌های اصلی دانشگاهی شرکت کردند، افزود: برترین‌های سه رشته از این المپیاد که در رشته‌های ریاضی، شیمی و آمار برگزار شده برای شرکت در المپیاد بین‌المللی این رشته ها انتخاب می‌شوند.

رئیس مرکز المپیاد دانشجویی و امور آزمون‌های بین‌الملل سازمان سنجش و آموزش کشور خاطرنشان کرد: این برگزیدگان با نمایندگان برگزیده دانشگاه‌های دیگر کشورها از تاریخ ۲۶ تا ۳۰ مرداد در شهر شیراز به رقابت‌ می‌پردازند.

کاوه‌ای تصریح کرد: آزمون بین‌المللی امسال در رشته‌های ریاضی، شیمی و آمار دوره‌های متفاوتی داشته و در رشته ریاضی دوره پانزدهم این آزمون و در رشته شیمی دوره هفتم این آزمون هفتم در حال برگزاری بوده و در رشته آمار نخستین دوره المپیاد به صورت بین‌المللی برگزار می‌‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر در آزمون امسال ۹ کشور در حال اجرای آزمون هستند، اظهار کرد: شرکت‌کنندگان از کشورهای روسیه، تاتارستان، آذربایجان، عراق، عمان، هند، زیمبابوه، ترکمنستان، و کشور عزیزمان ایران در این آزمون‌ها به رقابت می‌پردازند.

رئیس مرکز المپیاد دانشجویی و امور آزمون‌های بین‌الملل سازمان سنجش و آموزش کشور افزود: بعضی از کشورها در دو رشته و برخی دیگر در هر سه رشته در این دوره از آزمون‌ها شرکت کرده‌اند.

کاوه‌ای با اشاره به اینکه سه کشور هم موفق نشدند تیمشان را به موقع به این دوره از مسابقات برسانند، گفت: کویت، نیجریه و ونزوئلا موفق به شرکت در این آزمون نشدند زیرا یکی از کشورها موفق به تهیه بلیت نشده و با وجود اینکه ویزای همه کشورها صادر شده بود، برخی از کشورها نیز هماهنگی‌های لازم برای شرکت در این دوره از آزمون را انجام ندادند.

وی تعداد شرکت‌کنندگان در این آزمون‌ها را در مجموع ۵۵ دانشجو اعلام و عنوان کرد: در رشته ریاضی ۶ نفر از ایران و ۱۱ نفر از دیگر کشورها، در رشته شیمی ۶ نفر از ایران و ۱۸ نفر از دیگر کشورها و در رشته آمار نیز ۵ نفر از ایران و ۹ نفر از دیگر کشورها شرکت کردند.

رئیس مرکز المپیاد دانشجویی و امور آزمون‌های بین‌الملل سازمان سنجش و آموزش کشور خاطرنشان کرد: در مجموع ۱۷ نفر از ایران و ۳۸ نفر از دیگر کشورها در این دوره از آزمون‌ها شرکت می‌کنند.

کاوه‌ای با بیان اینکه این آزمون‌ها امروز و فردا اجرا می‌شود، تصریح کرد: روز سه‌شنبه نتایج آزمون‌ها اعلام شده و شرکت‌کنندگان تا آخر وقت فرصت دارند به نتایج اعتراض کنند.

وی با بیان اینکه تیم‌های شرکت‌کننده تا روز پنج شنبه در شیراز حضور دارند، اظهار کرد: روز چهارشنبه ۹ صبح مراسم اختتامیه برگزار شده و نتایج نهایی اعلام می‌شود.

رئیس مرکز المپیاد دانشجویی و امور آزمون‌های بین‌الملل سازمان سنجش و آموزش کشور افزود: برای شرکت‌کنندگان در این آزمون‌ها برنامه‌های جانبی از جمله بازدید از مکان‌های تاریخی و موزه‌های شهر شیراز در نظر گرفته شده و یک روز نیز برای بازدید از تخت‌جمشید اختصاص یافته است.

:: خبر اینترفر از تسنیم

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.