زلزله ۶.۱ ریشتری مورموری ایلام را لرزاند / آمار تلفات

زلزله

در پی زلزله (Earthquake) صبح امروز در مورموری ایلام تا کنون ۸ نفر زخمی شده اند. به گفته سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر زلزله امروز صبح در منطقه  مورموری ایلام تا کنون ...

در پی زلزله (Earthquake) صبح امروز در مورموری ایلام تا کنون ۸ نفر زخمی شده اند.
به گفته سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر زلزله امروز صبح در منطقه  مورموری ایلام تا کنون هشت زخمی داشته است.

حسین درخشان گفت: بررسی اولیه نشان داد که تاکنون هشت نفر از اهالی مورموری بر اثر وقوع این زمین لرزه دچار مصدومیت و به بیمارستان منتقل شده‌اند. بسیاری از افراد نیز به صورت سرپایی در محل مداوا شدند. شدت تخریب منازل در برخی مناطق روستایی زیاد گزارش شده و احتمال افزایش تعداد مصدومان است

وی همچنین گفت: ارتباطات تلفنی بخشی از این منطقه قطع شده است و در حال حاضر تیم‌های ارزیاب در حال بررسی مناطق مسکونی این شهر و روستاها هستند.

درخشان گفت: ۱۸روستای دارای سکنه تا شعاع ٥٠ کیلومتری از مرکز زمین لرزه وجود دارد، دهستان مورموری دارای ٤٧٦٠ نفر جمعیت است. به همین دلیل احتمال افزایش تعداد مصدومان زیاد وجود دارد.

همچنین رئیس ستاد بحران استان ایلام در مصاحبه‌ای اعلام کرد: این زمین‌لرزه تاکنون تلفات جانی نداشته اما تعدادی از خانه‌ها تخریب شده و عده‌ای نیز مجروح شده‌اند.

محمد رضا مروارید استاندار ایلام نیز تعداد مجروحان را زیاد اعلام کرد و گفت: تا کنون آماری در خصوص کشته شدن کسی در زلزله گزارش نشده است.

شماری از ساختمان‌ها از جمله مرکز مخابرات شهر آبدانان در لرستان خبر داده است.

مجید عسگری، فرماندار آبدانان می‌گوید بعضی از روستاهای این استان به طور کامل تخریب شده است.

همچنین گزارشها حاکی از آن است بر اثر زمین لرزه جمعی از مردم شهر کرمانشاه را به خیابان‌ها کشاند و آب و برق منطقه زلزله زده نیز قطع است.

گفتنی است این زمین لرزه ۶.۱ ریشتری تاکنون شش پس لرزه بالای ۴ ریشتر داشته و ایلام را لرزانده است.

مورموری یکی از شهرهای استان ایلام در غرب ایران است. این شهر در بخش کلات شهرستان آبدانان قرار دارد. بخش کلات مورموری در جنوب شرقی استان ایلام قرار دارد.

:: خبر اینترفر – خبر آنلاین – ایرنا

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.