عفو بین الملل؛ ۳ هزار زن و دختر توسط داعش ربوده شدند

زن و دختر کرد ایزدی

داعش ۳ هزار زن و دختر کرد ایزدی را ربوده است سازمان عفو بین‌الملل می‌گوید شبه‌نظامیان تکفیری داعش در دو هفته گذشته حدود ۳ هزار زن و دختر جامعه کردهای ایزدی را در شمال عراق ...

داعش ۳ هزار زن و دختر کرد ایزدی را ربوده است

سازمان عفو بین‌الملل می‌گوید شبه‌نظامیان تکفیری داعش در دو هفته گذشته حدود ۳ هزار زن و دختر جامعه کردهای ایزدی را در شمال عراق ربوده‌اند.

دوناتلا روورا، مشاور ارشد بحران سازمان عفو بین‌الملل در این باره گفت این آدم ربایی در روستاهای واقع در شرق کوه‌های سنجار روی داد که ساکنان آن علیه تروریست‌های داعش، سلاح به دست گرفته بودند.

شبه‌نظامیان داعش ۳ اوت به کردهای ایزدی حمله کردند و هزاران نفر از آنان را به فرار از روستاهای خود که در نزدیکی مرز سوریه قرار داشت وادار کردند. بازماندگان این حملات که به کوه‌های سنجار گریختند نیز به مدت چند روز در این منطقه تحت محاصره قرار داشتند.

روورا تاکید کرد شبه‌نظامیان داعش تمامی افراد خانواده‌هایی را که نتوانسته بودند از این محل فرار کنند نیز ربودند. به گفته وی از سرنوشت هزاران ربوده شده اطلاعی در دست نیست.

این مقام سازمان عفو بین‌الملل افزود: «قربانیان در سنین مختلفی قرار دارند از نوزادان گرفته تا زنان و مردان کهنسال.»

وی خاطرنشان کرد زنان و دختران در منطقه تل عفر جدا از مردان نگهداری می‌شود. این منطقه تحت کنترل شبه‌نظامیان تکفیری داعش قرار دارد.

روورا با ابراز نگرانی از احتمال «اعدام مردان ربوده شده» گفت این آدم ربایی طبق قوانین بین‌المللی نوعی «جنایت» به شمار می‌رود.

در حالی که حدود ۲۰۰ هزار نفر از ساکنان این منطقه به اقلیم خودمختار کردستان عراق گریخته‌اند، هزاران نفر دیگر نیز با عبور از مرز سوریه به این کشور پناهنده شده‌اند. تعداد زیادی از سایر ساکنان این منطقه نیز هنوز در کوهستان به سر می‌برند.

منابع اطلاعاتی اقلیم کردستان عراق نیز می‌گویند گزارش‌هایی دریافت کرده‌اند که نشان می‌دهد زنان ربوده شده به قیمت ۵۰۰ تا ۴۳ هزار دلار به قاچاقچیان فروخته می‌شوند تا در خانه‌های فساد در سراسر خاورمیانه به عنوان برده جنسی به خدمت درآیند.

علاوه بر این گفته می‌شود شماری از این زنان نیز به ازدواج با شبه‌نظامیان داعش وادار شده‌اند.

:: خبر اینترفر – پرس تی وی

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.