غرق شدن ۴ جوان طی ۳ روز در سواحل گیلان

غرق شدن در دریا / شناگر ناشی

معاون اجتماعي پليس گيلان از غرق شدن ۴ جوان طي ۳ روز گذشته در سواحل استان به دليل عدم آشنايي به فنون شنا خبر داد. سرهنگ محمدرضا جعفري خيرخواه با اعلام اين خبر گفت: طي ...

معاون اجتماعي پليس گيلان از غرق شدن ۴ جوان طي ۳ روز گذشته در سواحل استان به دليل عدم آشنايي به فنون شنا خبر داد.

سرهنگ محمدرضا جعفري خيرخواه با اعلام اين خبر گفت: طي سه روز گذشته در پي تماس تلفني با مركز فوريت هاي پليسي ۱۱۰ مبني بر غرق شدن چهار جوان در شهرستان بندرانزلي، لنگرود و ساحل زيباكنار شهرستان رشت، بلافاصله ماموران انتظامي به محل اعزام شدند.
وي افزود: در بررسي هاي صورت گرفته ماموران پاسگاه انتظامي زيباكنار مشخص شد كه جواني ۳۸ ساله اهل و ساكن استان تهران كه جهت گذراندن اوقات فراغت با خانواده خود به ساحل رودخانه اوشمك رفته بود، به علت  شنا در رودخانه و عدم آشنايي به فنون شنا غرق شده است.

معاون اجتماعي پليس گيلان در ادامه به حادثه تاسف بار غرق شدن دو جوان در شهرستان بندر انزلي و يك جوان در لنگرود اشاره نمود و بيان داشت: سه جوان ۳۳،۲۲و۱۶ ساله اهل و ساكن شهرستان هاي لنگرود، رشت و انزلي ديگر قربانيان در دريا بوده اندكه به علت شنا در خارج از طرح سالمسازي دريا و عدم كمك رساني به موقع،  جان باختند.
وي با بيان اينكه متاسفانه هر ساله عده زيادي از مسافران و شهروندان ناآشنا به فنون شنا و مناطق سواحلي، در اثر بي احتياطي جان خود را از دست مي دهند، تصريح كرد: علت اكثر غرق شدگي ها عدم توجه به اخطارهاي پليس و شنا در مناطق ممنوعه و خارج از طرح هاي دريا است.
جعفري خيرخواه با اعلام اينكه استفاده از طرح هاي سالم سازي دريا توسط مسافران و شهروندان در صورت بروز حادثه كمك رساني بهتر را فراهم مي سازد، بيان داشت: حضور ناجيان غريق در طرح هاي سالم سازي دريا در صورت بروز حادثه، كمك رساني و كمك هاي احيايي را سريعتر ممكن خواهد نمود.
معاون اجتماعي پليس گيلان با بيان اينكه اجساد ۴ جوان غرق شده جهت سير مراحل قانوني به سردخانه منتقل شده ، از هموطنان و مسافران خواست، صرفاً از مناطق مجاز و طرح هاي دريا جهت شنا کردن استفاده کرده و به نکات ايمني و اخطارهاي پليس توجه داشته باشند.
انتهاي پيام/ف
:: خبر اینترفر – آریا

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.