برداشت ۲۶ میلیارد با چک جعلی از بانک مسکن”

جعل چک

رییس پلیس آگاهی استان مازندران گفت: افرادی که با جعل چک‌های بانکی اقدام به برداشت ۲۶ میلیارد از بانک مسکن کرده بودند توسط پلیس شناسایی دستگیر شدند. سرهنگ عظیمی رییس پلیس آگاهی استان مازندران با ...

رییس پلیس آگاهی استان مازندران گفت: افرادی که با جعل چک‌های بانکی اقدام به برداشت ۲۶ میلیارد از بانک مسکن کرده بودند توسط پلیس شناسایی دستگیر شدند.

سرهنگ عظیمی رییس پلیس آگاهی استان مازندران با اعلام این خبر گفت: در پی شکایت سرپرستی بانک مسکن استان مازندران مبنی بر اینکه فردی با جعل چک از این بانک مبلغ هجده میلیارد و پانصد میلیون ریال خارج کرده و با توجه به اهمیت موضوع مراتب در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

رییس پلیس آگاهی استان مازندران ادامه داد: ابتدا چک مورد شکایت از بانک اخذ و توسط کارشناسان مربوطه آزمایشگاه جنائی کارشناسی شده و مشخص شد که این چک با استفاده از مواد شیمیایی شوینده پاک شده و شماره سریال و شماره کد و رمز خود چک و شماره حساب و مشخصات صاحب حساب  برروی آن جعل و مبلغ نوشته شده و برداشت گردیده است.

وی افزود: در دومین مرحله تصاویر افرادی که چک را به بانک تحویل و نقد کرده‌اند از طریق دوربین‌های مداربسته اخذ و تحقیقات جامع راجع به شناسایی این افراد انجام شد.

این مقام انتظامی در این ادامه اظهار داشت: در مرحله بعدی آورنده چک به شعبه سرپرستی بانک مسکن با تصاویر اخذ شده شناسایی و با اخذ مجوز قضایی دستگیر گردید.

وی ادامه داد:متهم بیان داشت قبول دارم که چک را به بانک برده ام  اما حدود ۹ ماه پیش در این شركت به عنوان راننده  کار می کردم  كه از من خواسته شد  پاکتی را که حاوی چک بود به سرپرستی بانک مسکن به رییس شعبه مرکزی آن بانک تحویل نمایم که وقتی سرپرست بانك  چک را بازکرد گفت موجودی دارد که گفتم اطلاعی ندارم .

سرهنگ عظیمی تصریح كرد: در ادامه چون از قبل چک جعل و در وجه شرکت” آ – ك ” نوشته شده بود با سهل انگاری کارکنان بانک بدون استعلام و رعایت سایر مسائل تخصصی پول را عینا از حساب شرکت “ك- پ” به حساب شرکت مذكور انتقال می دهند و سپس متهم به سایر حسابها انتقال  می دهد و توسط دستگاه پز بانک و فروشگاه ها تمامی این مبلغ یک میلیارد و هشتصد و پنجاه میلیون تومان را به همراه چک دیگری که ظاهرا از همین شرکت به همین صورت به مبلغ حدود هشتصد میلیون تومان در تهران جعل و به حساب شرکت” آ – ك” واریز و برداشت می کنند که جمعا بالغ بر بیست و شش میلیارد ریال با جعل اسناد تجاری (چک) از بانک مسکن برداشت می نمایند و متواری می شوند.

این مقام انتظامی در ادامه بیان داشت :تصاویر متهمان از طریق سامانه ثبت احوال و سیستم های مداربسته بانک اخذ و مشخص می شود متهم اصلی پرونده دارای دو فقره سابقه با عنوان درگیری با چاقو و فرار از خدمت داشته  و اوضاع مالی مناسبی نداشته و ظاهرا با همدستی برادرش دست  به این عمل مجرمانه زده  و به استان اردبیل متواری شده اند.

سرهنگ عظیمی خاطرنشان كرد: در حال حاضر متهم با قرار مناسب قانونی روانه زندان شده و برای پرونده درخواست ردیابی و تعمیر تلفنهای منازل و همسر آنها شده و همچنین درخواست اخذ آخرین اطلاعات حساب مالی در بانکها و موسسات و در صورت وجوه نقد توقیف و مسدودی حساب و ممنوع الخروج بودن این متهمان و در آخر اخذ نیابت قضایی برای پارس آباد مغان جهت شناسایی و دستگیری متهمان و کشف مال مورد کلاهبرداری شده است.

:: خبر اینترفر – yjc

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.